Oprawa muzyczna jest jednym z istotniejszych czynników, które decydują o powodzeniu przyjęcia weselnego. Musimy postanowić czy chcemy zamówić zespół na wesele czy didżeja, który poprowadzi nasze wesele?

Oprawa muzyczna tak długiej imprezy jaką jest wesele, wymaga wprawy oraz sporej wiedzy. Impreza, która ma trwała całą noc winna mieć dobrą dynamikę. Zespół weselny lub DJ ma obowiązek zadbać o to, by wszyscy weselnicy bawili się do białego rana. Zarówno ci młodzi, jak i trochę bardziej wiekowi.

W internecie znajduje się mnóstwo ofert oprawy muzycznej imprez okolicznościowych. Zespoły na wesele, orkiestry, DJ-e. Warto sprawdzić umiejętności potencjalnych kandydatów – wysłuchać ich piosenek, zasięgnąć opinii u znajomych.Dobry zespół na wesele, to gwarancja udanego wesela

Zanim zdecydujesz się na zatrudnienie zespołu weselnego lub DJ-a, rozważ z przyszłą „drugą połówką” które utwory pragnęlibyście  usłyszeć na przyjęciu weselnym i jakich na pewno nie chcecie usłyszeć. Dobór repertuaru jest bardzo ważny. Na weselu powinny pojawić się znane piosenki oraz lubiane utwory biesiadne.

> Fotobudka na wesele

DJ będzie puszczał oryginalne wersje piosenek. Jego repertuar jest praktycznie nieograniczony i zależy od ilości plików MP3, które ze sobą przyniesie. Jeśli zdecydujesz się wynająć didżeja lub prezentera muzycznego, należałoby sprawdzić jakim sprzętem dysponuje, jak wygląda jego repertuar muzyczny. Starsze pokolenie często patrzy niechętnie na taką formę oprawy muzycznej, więc jeśli na twoim weselu będzie sporo osób dojrzałych, warto osobiście przyjrzeć się umiejętnościom didżeja w czasie jakiegoś wesela. Jeżeli przypadnie nam do gustu, pozostanie podpisanie z nim umowy.

A jeśli postanowimy wynająć zespół weselny, trzeba nastawić się na koszty będą wyższe niż w przypadku DJ-a. Ile kosztuje zespół na wesele? Nie sposób podać konkretnych kwoty, gdyż rozpiętości cenowe między różnymi zespołami mogą być duże. Wszystko zależne jest od klasy zespołu muzycznego, sprzętu jakim dysponują, nawet od miasta w którym odbywa się przyjęcie weselne.

Solidna orkiestra na wesele winna mieć bogaty repertuar. W zespole powinien być przynajmniej jeden muzyk – wodzirej, który nie tylko obmyśli przebieg przyjęcia weselnego, ale zaaranżuje dla gości na weselu tradycyjne konkursy i zabawy.

Reasumując: muzyka jest jedną z najważniejszych spraw decydujących o udanym weselu. Dlatego zanim podpiszesz umowę, musisz być w 100 procentach przekonany co do słuszności podjętego wyboru. Muzyka towarzyszy od początku przyjęcia weselnego, do samego końca. Jeśli będzie zachęcać przybyłych gości do wyjścia na parkiet, twoje wesele na pewno będzie znakomite.

Zespół na wesele: Alber cik, oprac. Satyryczny.com

Zobacz też: 
Atrakcje na wesele: karykaturzysta
Coś oryginalnego na wesele
Przesądy ślubne