Zakopane informacje, fakty, wiadomości. Zbiór informacji na temat wypoczynku w Zakopanem. Noclegi, wyjazdy, Sylwester

Zimowe wakacje – najpopularniejsze kierunki Polaków

Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba w 2017 r. były najpopularniejszymi ośrodkami zimowymi podczas ferii. To właśnie w tych miastach podróżni z Polski najczęściej szukali noclegów. Nie jest zaskoczeniem, bo to miejscowości popularne i mające świetną infrastrukturę turystyczną. Jest wiele opcji dojazdu, zakwaterowania, do tego bogata ofertę tras narciarskich i różnych atrakcji zimowych. Polacy byli również zainteresowani odwiedzeniem Krynicy-Zdrój i Szczyrku, które zamykają pierwszą piątkę najpopularniejszych kierunków.
(luty 2018)

Sylwester w Zakopanem

W 2016 r. Zakopane było polskim sylwestrowym miastem numer jeden. Na Równi Krupowej stanęła już wielka scena, na której wystąpili m.in. Michał Szpak, Margaret, Bracia Cugowscy i Afromental oraz wiele gwiazd polskiej muzyki. Na imprezę transmitowaną przez Telewizję Polską i Radio Zet zjechało z Polski kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Niektórzy wjechali koleją PKL na szczyt Gubałówki, aby z wysokości 1123 m n.p.m zobaczyć piękną panoramę Tatr i Zakopanego. Słynna kolej linowo-terenowa była czynna aż do godziny 2.00 pierwszego stycznia. Dzięki temu zakopiańczycy i turyści mogli powitać Nowy Rok ze szczytu jednej z najbardziej popularnych gór w Polsce.
(styczeń 2017)

Zakopane informacje wiadomości wakacje ferie noclegi hotele
Zakopane informacje i wiadomości

Zakopiańskie szaleństwo

W 2018 r. wakacje w Zakopanem zaplanowało tak wielu urlopowiczów, że trudno było znaleźć jakiekolwiek wolne pokoje. Jeśli jakimś cudem coś było dostępne, miało zaporowe ceny. Za dwa tygodnie w Zakopanem płacono 20-30 tys. zł i to tylko cena noclegów. Przeciętna stawka za dobę oszacowano na 1140 zł. Wzrost cen w stosunku do roku wcześniejszego, wyniósł aż 185%.
(sierpień 2016)

Zimowy urlop. Gdzie oprócz Zakopanego?

W 2017 roku aż 87 proc. Polaków deklarowało, że zimowy urlop zamierza spędzić w kraju. Co trzeci rodak (31 proc.) planował wyjazd na ferie zimowe. Wśród najpopularniejszych aktywności zimowych znalazła się jazda na łyżwach (30 proc.), sankach (29 proc.) oraz nartach (21 proc.). W zimowe ferie 2018 wśród polskich destynacji królowało Zakopane, Karpacz i Białka Tatrzańska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła i Bukowina Tatrzańska. A co, jeśli chodzi o zagranicę? Polacy wybierają sprawdzone Włochy, Austrię i Francję.
(styczeń 2018)

City break – Zakopane wśród najpopularniejszych destynacji

Wśród lokalizacji na wakacyjny city break Polaków króluje Trójmiasto, Zakopane i Kraków – tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez jeden z serwisów internetowych. Na pierwszym miejscu wśród polskich lokalizacji wskazywanych jako najlepsze na city break znalazło się Trójmiasto – 21% odpowiedzi. Na drugim miejscu respondenci najczęściej wybierali Zakopane – 19% odpowiedzi. Na trzecim miejscu znalazł się Kraków – 16% wskazań, a na czwartym Warszawa – 15% odpowiedzi.
(lipiec 2020)

Zakopane informacje w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Zakopiańskie dorożki
>