Chciałbyś się dowiedzieć czegoś na temat Zakopanego? Chcesz poznać oryginalne fakty, najlepsze ciekawostki i najciekawsze atrakcje tego miasta? Na naszym blogu turystycznym przeczytaj garść informacji o Zakopanem. Zakopane atrakcje, miejsca warte odwiedzenia i sfotografowania, które należy odwiedzić

Zakopane, to 27-tysięczne miasto w woj. małopolskim, na Podhalu. Jest nazywane stolicą Polskich Tatr. Jest niezwykle popularnym miejscem, odwiedzanym przez turystów z całej Polski.

1. Z czego słynie Zakopane, stolica Polskich Tatr. Z czym się kojarzy to miasto

Najsłynniejszą ulicą Zakopanego są Krupówki. Jest to liczący ponad kilometr deptak, po którym niezależnie od pory roku i pory dnia, spacerują rzesze turystów (po góralsku: ceprów)

2. Zakopane ciekawostki – czyli co warto wiedzieć o Zakopanem. Fakty na temat Zakopanego, które należy wiedzieć

W latach 90. XIX wieku Stanisław Witkiewicz (ojciec Witkacego) stworzył styl architektoniczny, nazwany zakopiańskim. Charakteryzował się spadzistymi dachami krytymi gontem, kamiennymi podmurówkami i bogatymi zdobieniami rytymi w drewnie.

kolejka Gubałówka w Zakopanem - Gubałówka.
Zakopane atrakcje: kolejka na Gubałówkę

3. Najciekawsze miejsca – największe turystyczne atrakcje Zakopanego. Co warto zobaczyć – miejsca warte polecenia. Poradnik dla turystów. Zwiedzanie i wycieczki

W Zakopanem jest Muzeum Tatrzańskie im. dr. Tytusa Chałubińskiego, jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Jest tu także kilka innych muzeów.

4. Zakopane atrakcje dla dzieci i rodzin. Atrakcje dla turystów

Zbudowana w 1938 roku linowo-terenowa kolejka na Gubałówkę, była drugą (po kolejce na Górę Parkową w Krynicy) kolejką w Polsce. Zadebiutowała 20 grudnia 1938 roku.

Serki oscypki, to obecnie zastrzeżony patentem wyrób regionalny. Będąc w Zakopanem warto też spróbować moskale (placki ziemniaczane pieczone na blasze) i inne dania góralskie.

> Ciekawostki o Zakopanem

skocznia narciarska Zakopane atrakcje ciekawostki
Zakopane atrakcje: skocznia narciarska w Zakopanem

5. Co zobaczyć i co robić, aby wyjazd do Zakopanego był udany, a wrażenia z pobytu w tym mieście niezapomniane

Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Rodziny stoi przy Krupówkach. Został oddany do użytku w 1899 roku, jest najstarszą murowaną rzymskokatolicką świątynią w Zakopanem. 7 czerwca 1997 kościół odwiedził papież Jan Paweł II.

6. Zakopane na weekend – krótki wypad. Zakopane w pigułce

Najbardziej znanym polskim ośrodkiem narciarskim jest Kasprowy Wierch (1987 metrów n.p.m). Na szczyt można dojechać trzema kolejkami linowymi.

Czy wiesz, że w latach 1929, 1939 i 1962 odbyły się w Zakopanem Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym?

> Ciekawe fakty o Zakopanem

7. Czy warto pojechać do Zakopanego? Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

Przy Krupówkach znajdują się między innymi: Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, neoromański kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Rodziny, Dworzec Tatrzański, poczta i hotele.

Uwaga. Ta strona jest w trakcie przygotowania i uzupełniania. Zakopane atrakcje w Satyryczny.com

Zobacz też: