Wypożyczanie samochodów premium

Rynek wynajmu samochodów w Polsce wzrasta co roku średnio o 15%. Liczba ta dotyczy głównie najmu długoterminowego, ale auta wypożyczamy także na różne okoliczności – śluby, eventy, do tego coraz modniejsze jest wypożyczenie ekskluzywnego samochodu na wyjazdy weekendowe.

Jeszcze kilka lat temu spółki miały dla pracowników samochody pozyskiwane głównie poprzez leasing. Musiały też zajmować się ubezpieczeniami swojej floty, także naprawą, wymianą opon oraz robotą papierkową czyli rozliczaniem kilometrów. O taki samochód każdy użytkownik dba bardziej lub mniej. Dlatego auta przechodząc z rąk do rąk były w najróżniejszym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym. Obecnie podpisując umowę z wypożyczalnią nie tylko spada ogrom obowiązków związanych z eksploatacją firmowej floty, ale także można wymieniać modele w dowolnym momencie.

Wynajęty samochód, to przede wszystkim komfort z jazdy. Tym bardziej, gdy klient wybierze taki model, którego wyposażenie będzie dostosowane do jego potrzeb. Ważne jest to, że nie musi martwić się o przeglądy, ubezpieczenia, albo gdy coś się zepsuje. Można powiedzieć, że z użytkownika spadają obowiązki związane z użytkowaniem samochodu.

– Wyższej klasy modele, takie jak np. amerykański Cadillac Escalade, super szybki Ford Mustang Bullitt, sportowe Infiniti, a także elektryczny VAN Nissan wypożyczane są do ślubu, na spotkania biznesowe i inne imprezy okolicznościowe. Dla użytkowników ważny jest szereg dodatkowych usług, takich jak telefon z polską kartą, modem z internetem i inne dedykowane klientowi usługi, w zależności od jego potrzeb – mówi Rafał Grzebin, prezes firmy świadczącej kompleksowe usługi wynajmu samochodów luksusowych.

Oczekiwania rynku premium są różnorodne i trzeba być bardzo elastycznym i przygotowanym na najróżniejsze ewentualności. Dziś klient może zażyczyć sobie chociażby kierowcę zarówno na terenie Polski, jak i dowolnego kraju UE, we wskazanym przez niego czasie. Aktualnie wysokiej klasy modele częściej wypożyczane są na weekendy, coraz częściej także na całe wakacje. Spory ruch ma miejsce w okresie letnim także dlatego, gdyż jest wtedy sezon ślubny.

Wypożyczanie samochodów premium w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Wyścigi formuły 1
> Jak nie zasnąć za kierownicą