A może wycieczka na Antarktydę?

Jeśli znudziły cię tradycyjne wakacje – leżenia na plaży lub bieganie od zabytku do zabytku, można pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym, niepowtarzalnym i pozostającym w pamięci na dużo dłużej. Byłeś już „wszędzie”? A gdyby tak wybrać się do krainy wiecznego lodu?

Antarktyda. Siódmy kontynent. Najbardziej tajemnicze miejsce na świecie, które pobudza wyobraźnię. Miejsce, gdzie grunt nigdy nie rozmarza, a dzień trwa aż pół roku. Rozległe przestrzenie obezwładniają surowym pięknem, bezkresem lodu oraz poczuciem przynależności do świata natury. Dzikość i piękno tej krainy sprawiają, że sposób jej porównać z żadnym innym miejscem na świecie. Podróż na Antarktydę jest niezwykłym przeżyciem, również duchowym.

Rejs lodołamaczem

Zapraszamy na wycieczkę! Po zaokrętowaniu, przy pierwszym zwiedzaniu statku warto zwrócić uwagę na lądowisko dla helikopterów oraz zodiaki. To niewielkie łodzie, dzięki którym dotrzesz na ląd. Trzeba pamiętać, że na Antarktydzie nie ma żadnych portów – dlatego ponton zwany zodiakiem, to jedyna możliwość transportu ze statku na stały ląd.

Rejs zaczyna się od opłynięcia słynnego przylądka Horn. Efekt jest niesamowity, bo wpływasz w załkiem inny świat. W trakcie rejsu zatrzymamy się na wyspie Deception, powstałej w wyniku wybuchu wciąż czynnego wulkanu. Nieopodal znajduje się stacja wielorybnicza.

Wycieczka na Antarktydę. Nie tylko pingwiny

Właśnie nadarza się okazja, aby zobaczyć pierwszych mieszkańców tej nieznanej krainy: pingwiny, petrele i mewy. Mijamy surowe krajobrazy nieporównywalne z niczym, co widzieliśmy do tej pory, wpływamy w zatokę Paradise, której nazwa odpowiada temu, co tam zobaczymy.

Wkrótce doświadczymy pierwszego rejsu zodiakami. Dzięki niemu świat lodowców i pływających gór lodowych mających niesamowite kształty i kolory jest na wyciągnięcie ręki. Przepłyniesz przez szlaki wielorybów, pomiędzy górami lodowymi, sfotografujesz lamparty morskie oraz inne okazy antarktycznej fauny. A po dziesięciu dniach podróży spotkasz pierwszego człowieka. Odwiedzisz prawdziwą, funkcjonującą bazę polarną i poznasz jej załogę. Brzmi nieźle? Zapraszamy na Antarktydę!

Wycieczka na Antarktydę w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Pingwiny ciekawostki
> Odwiedzamy Singapur