Wrocław, to miasto w którym wciąż coś ciekawego się dzieje. Oto zestaw informacji, które mogą zainteresować. Ciekawe informacje z Wrocławia

Nowe wrocławskie tramwaje

Największa zajezdnia tramwajowa we Wrocławiu – Borek, (ul. Powstańców Śląskich 209) wkrótce zostanie przebudowana. Po remoncie pomieści więcej składów tramwajowych. Będzie także miejscem postoju 46. nowych składów Moderus Gamma 2. Ma też zostać wybudowana kolejna hala pozjazdowa o długości 73. metrów.

Noc Muzeów we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska przygotowuje się do kolejnej Nocy Muzeów. Zwiedzającym zostanie bezpłatnie udostępnionych 80 muzeów, galerii, centrów kultury i sportu oraz innych obiektów. Wśród atrakcji będzie m.in. wejście do wieżowca Sky Tower i Radia Wrocław. Tegoroczna Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się 14 maja.

Informacje z Wrocławia: Remont Mostu Sikorskiego

Zbudowany nad Odrą w 1890 r. 100-metrowej długości Most Sikorskiego łączy Odrę Południową z Kępą Mieszczańską. To jedna z najstarszych przepraw we Wrocławiu. W 1986 r. przeprowadzono kapitalny remont, w 2001 r. zabezpieczono go przed korozją i wymieniono urządzenia dylatacyjne. Właśnie ogłoszono przetarg na prace remontowe. Po ich ukończeniu, wydłuży się żywotność tego mostu.

Warto oficjalnie być Wrocławianinem

Wrocław zachęca osoby które tu mieszkają, do zameldowania się na stałe. Wiąże się to z korzyściami. Osoby zameldowane mogą kupić abonament na parkowanie samochodu (10 zł za miesiąc lub 100 zł rocznie), zamiast korzystać z parkowania w wymiarze godzinowym. W ramach pakietu Nasz Wrocław MAX można m.in. kupić roczny bilet do wrocławskiego ZOO w cenie jednego wejścia oraz otrzymać 50% zniżki do aquaparku. Nie są tu jedyne benefity.

Wrocław pomaga Ukrainie

Jak poinformował Urząd Miejski we Wrocławiu, do 22 kwietnia 2022 w tym mieście wydano uchodźcom z Ukrainy ponad 33 tysiące numerów PESEL. Otrzymuje go ok. tysiąc osób dziennie. We wrocławskich szkołach obecnie uczy się 11,5 tys. dzieci z Ukrainy, a pracę otrzymało 3,9 tys. Ukraińców. Dziennie ciepły posiłek otrzymuje ok. 4,5 tys., a kanapki ok. 6 tysięcy Ukraińców.

Wrocław: (c) Satyryczny.com

Zobacz też:
> Dowcipy o Wrocławiu
> Wojna w Ukrainie – satyra