Wojna w Ukrainie satyra

Od ponad 50 dni trwa rosyjska inwazja w Ukrainie. Świat z zapartym tchem śledzi wydarzenia. Na Rosję nałożono sankcje, do Polski przybyło 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy, terror na ziemiach okupowanych. Oto zbiór komentarzy satyrycznych na temat tych wydarzeń. Wojna w Ukrainie oczami satyrycznego komentatora

Inwazja i straty wojenne Rosji

• Po tym, jak Rosja wywołała wojnę w Ukrainie, a jej rakiety uderzają w bloki mieszkalne, żłobki, szpitale, itp, zabijając cywilną ludność, Ławrow ze zdziwieniem stwierdził, że w wielu krajach to się nie podoba.

Ładunek 300 (Gruz 300), to wg nomenklatury Kremla ranni żołnierze Rosji, na przykład w Ukrainie. Podobno zapełnili wszystkie białoruskie szpitale, do tego połowę rosyjskich. Złośliwi przewidują, że w kolejnych paraolimpiadach nie ma szans, aby Rosja bez walki oddała pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

• Trupów rosyjskich żołnierzy poległych na Ukrainie jest tyle, że Rosja (o ile zechce ich pozbierać) będzie ich chować w masowych grobach, bez podania imienia i nazwiska. A rodziny mają dostać odszkodowanie, wielkości o połowę mniejszej niż wartość rosyjskiej krowy sprzedawanej na ubój. Tyle dla Putina warte jest życie obywateli jego kraju / mięsa armatniego/* – niepotrzebne skreślić.

• Wiceminister obrony Rosji żołnierzom, którzy w Ukrainie stracili nogi życzył, aby jak najszybciej stanęli na nogi. Marynarzom, którzy stracili ręce chciał powiedzieć „wszystkie ręce na pokład”, ale w porę odebrali mu flaszkę.

• Oficjalnie według Rosji ich największy krążownik rakietowy na Morzu Czarnym, zatonął podczas sztormu. Rosyjskie okręty przenoszące broń atomową przewracają się na wietrze – czyli pełen profesjonalizm. Dodajmy, że zatonęła Moskwa.

• „Wojna przyniosła tyle smutku, że nie sposób o tym zapomnieć. Nie ma przebaczenia dla tych, którzy ponownie snują agresywne plany” – zacytował Putina mieszkaniec Petersburga i został ukarany grzywną 30 tys. rubli. Okazuje się, że teraz w kraju Putina tak uszczelniono prawo, nie można nawet cytować Putina.

Satyra i żarty o Rosji i Putinie.
Sankcje na Rosję. Wojna w Ukrainie satyra, mięso armatnie, Putin

Sankcje na Rosję

• 32-letnia historia restauracji McDonald’s utożsamianych z kapitalizmem i wolnym światem, w Rosji właśnie się zakończyła. Niewykluczone, że ostatni zestaw trafi do muzeum. Zastąpi mumię Lenina?

• Z powodu sankcji na Rosję podobno wszystkiego zaczyna tam brakować, nawet stali. A wystarczyłoby ściągnąć z powrotem miliony ton żelastwa, które wjechały na Ukrainę.

• Według Miedwiediewa są dwa rodzaje sankcji. Głupie czyli takie które szkodzą Rosji i mądre, które szkodzą Zachodowi. Dlatego Rosja mądrze odpowiedziała na sankcje Zachodu. W odwecie nałożyła sankcje na ś.p. ojca Joe Bidena.

• Najbardziej dotkliwa sankcja dla Rosji i Rosjan? Po pierwsze, wycofały się znane marki alkoholi, po drugie spadła wartość rubla i wódka kosztuje znacznie więcej niż przed inwazją w Ukrainie. Pardon, przed operacją specjalną.

• W czarnych barwach swoją przyszłość widzą Rosjanie. Coraz częściej wyszukują w wyszukiwarkach internetowych: Jak się żyje w Korei Północnej?

• W związku z rozszerzeniem sankcji na Rosję, polski rząd wycofa Polaka z serii dowcipów o Polaku, Niemcu i Rusku.

Żart o okręcie Moskwa.
Inwazja rosyjskiej armii Putina w Ukrainie. Okręt Moskwa, Morze Czarne

Moskiewska propaganda

• Na stadionie Łużniki w Moskwie pokazali mówiącego Putina w klatce. Bali się, że będzie gryzł?

• Według propagandy Kremla, w Rosji nie ma oligarchów tylko biznesmeni. Nie ma rzeźnika i zbrodniarza, tylko zbawca narodu, a w Ukrainie nie ma wojny, lecz trwa specjalna specjalna. Tylko sankcje świata są prawdziwe i nie wiedzieć czemu, Kreml nie nazywa ich ekonomiczną operacją specjalną.

Cyryl, szef Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Putina żarliwie wspiera modlitwą. A ponieważ to nie wystarcza, Putinowi pomagają też klątwy rosyjskich czarownic. W XXI wieku każdy sposób dobry, aby osiągnąć cel.

Moskwa i Pekin ogłosiły, że są za „wielobiegunowym światem”. Oczywiście te bieguny nie dotyczą Ukrainy i innych państw, które mają własne zdanie na różne tematy.

• Transmisje meczów piłkarskich w rosyjskiej TV, to teraz wielka sztuka. Komentatorzy nie mogą używać słów: gol i aut, bo pochodzą z języka angielskiego. Rosyjski pianista, który podczas koncertu zagrał utwór ukraińskiego kompozytora, został aresztowany. Tymczasem rosyjscy sportowcy protestują, bo w związku z inwazją na Ukrainie, nie mogą występować w innych krajach. Gdyby mordercy gwałcili ich, mordowali i zrównywali rosyjskie miasta z ziemią, też mówiliby, że nie obchodzi ich „polityka”?

• Jakiś idiota z Moskwy zaproponował, żeby Zełenski oddał się w ręce Rosjan. Mam lepszą propozycję: wymiana 1:1 czyli Zełenski za Putina. Będzie większa szansa, że szybciej skończy się wojna.

Inwazja wojska Rosyjskiego na Ukrainę - animacja
Wojna w Ukrainie satyra, inwazja wojsk rosyjskich w Ukrainie

Wojna w Ukrainie i Polska

• Milionowa łata w tzw. Polskim Ładzie znów wkurza Polaków, ale kto by teraz darł koty prezesa, gdy tuż przy granicą spadają bomby Putina.

• Gdy trwał Strajk Kobiet, Sejm otoczono zasiekami niczym na wojennym froncie. Gdy trwa rosyjska inwazja przy granicach Polski, na teren sejmowy wszedł Rosjanin i fotografował co tylko chciał. A ponieważ strażnicy uznali, że to nie jest rosyjski agent, po wylegitymowaniu poszczono go wolno. Brawo, dzielni obrońcy!

• Wraz z inwazją rosyjską w Ukrainie i po informacjach o rosyjskich agentach, coraz częściej pojawiają się pytania: Dlaczego nawiedzony Antek M. robił wszystko, aby osłabić polską armię i co jeszcze robi u boku prezesa?

• Jest takie przysłowie: Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi. Jak ulał pasuje do Orbana – przyjaciela Kaczyńskiego oraz Putina. Ale ponieważ sondaże są nieubłagane, a to nie prezes PiS, lecz one rządzą na Nowogrodzkiej – przysłowie sugerujące, że Kaczyński to przyjaciel Putina, jest chwilowo niezbyt aktualne.

Ziobro wchodzi na głębsze wody. Już mu nie wystarczy, że ściga Giertycha, niepokornych sędziów, i tak dalej. Teraz będzie ścigał także Putina. Pewnie już go widzi zakutego w kajdanki, odbywającego karę w jakimś polskim Alcatraz.

• Nie od dziś wiemy, że prawica jest wylęgarnią dowcipów. Dowiedzieliśmy się, że gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby wojny w Ukrainie.

• Z uwagi na wojnę, wielu już zapomniało o Pegasusie i polskich przepychankach przedwojennych. Tusk pokazał paletę pełną banknotów euro, a zaraz potem cały stadion piłkarski zapełniony takimi paletami. Wizualizacja pieniędzy, którymi już dawno chwalił się Pinokio na billboardach i które dawno mielibyśmy, gdyby rząd i większość sejmowa zrobiły kilka banalnie prostych rzeczy. Zazdrośnicy, którzy nie lubią Tuska skomentowali, że pochwalił się swoją comiesięczną wypłatą z Brukseli.

Wojna w Ukrainie satyra. Tekst i rysunki: (c) Szczepan Sadurski / Satyryczny.com
Materiały publikował ogólnopolski dziennik Trybuna

Zobacz też:
> Najlepsze dowcipy o Rosjanach