Uzdrowisko Wieniec-Zdrój, to jedno z najstarszych i najpiękniej położonym uzdrowiskiem na Kujawach. Jest tu baza hotelarska oraz zabiegowa, a kuracjusze przyjeżdżają tu na leczenie od 1923 roku.

Na przełomie lat 1898-1905 odkryto tu złoża leczniczej wody siarczanowo-chlorkowo wapniowo-sodowe. Są eksploatowane od 1909 roku. Wieniec-Zdrój jest jednym z uzdrowisk zrzeszonych w stowarzyszeniu Unii Uzdrowisk Polskich.

Kilka lat temu otwarto tu kolejny obiekt – Jutrzenka. To najbardziej luksusowy obiekt uzdrowiskowo-sanatoryjny w Polsce. Dysponuje pięciuset komfortowymi i wygodnie urządzonymi pokojami typu Komfort i LUX – 1. Dla kuracjuszy przygotowane zostały pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, trzy-czteroosobowe oraz apartamenty. Także pokoje dla osób niepełnosprawnych.

Wnętrze pensjonatu cieszy oko stylową elegancją oraz przestrzenią w której detale zostały dopracowane z najwyższą dbałością. Jutrzenka jest obiektem bez barier architektonicznych, w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, z komfortową jadalnią, gabinetami lekarskimi oraz własną bazą zabiegową.

– Nasze lecznictwo uzdrowiskowe opiera się na filarze trzech surowców leczniczych, co jest rzadko spotykane w naszym kraju. Mówimy tu o borowinie, wodzie siarczkowej oraz naturalnej wodzie mineralnej z zawartością pierwiastku selenu – mówi Jerzy Szymańczyk, prezes Uzdrowiska Wieniec-Zdrój – Ważną role pełni też położenie geograficzne. Uzdrowisko położone jest w sercu sosnowych lasów. Ich objętość szacuje się na około dwóch hektarów.

Wieniec-Zdrój w Satyryczny.com
Na zdjęciu: Wieniec-Zdrój, Pijalnia Wód
foto: MOs810 / cc by-sa 4.0

Zobacz też:
> Karykaturzysta w Sanatorium Miłości
> Karpacz