Stół wielkanocny

Święta wielkanocne, to wspaniała okazja na spędzenie czasu wraz z rodziną. Jednak Wielkanoc, to także obowiązki. Aby wszyscy usiedli do stołu w rodzinnym, świątecznym nastroju,wcześniej należy poczynić szereg przygotowań. Trzeba piec ciasta, przygotować świąteczne potrawy, posprzątać mieszkanie i jeszcze należałoby zrobić z dziećmi pisanki. Wyzwaniem dla pani domu jest też dekoracja stołu wielkanocnego, przy którym zasiądzie rodzina oraz goście. Jak przygotować stół na Wielkanoc?

Udekoruj stół na święta

Obrus lub bieżnik, to jedna z najważniejszych dekoracji wielkanocnego stołu. Miękkie, ale i zarazem przyjemne w dotyku tkaniny stanowią dobrą podstawę, do której możesz dopasować wiele innych dodatków. O tym, czy w trakcie świątecznej biesiady lepiej zaprezentuje się obrus, czy wymieniony wyżej bieżnik (a może też ich połączenie?) decyduje Twój gust i upodobania. Jeśli wygląd świątecznego stołu kojarzy ci się z klasycznymi przyjęciami, pamiętaj aby zawczasu sprawdzić, czy tkanina na pewno zakryje cały stół.

Stół wielkanocny. Podaj śniadanie w elegancki sposób

W trakcie świątecznej uczty na Twoim stole nie może zabraknąć eleganckiego kompletu naczyń i sztućców. Jeśli zależy Ci, aby talerze i miski wyróżniły się na tle pozostałych elementów dekoracji, dobrym pomysłem będzie użycie naczyń z oryginalnym wzornictwie, bądź kolorystyce. Dodajmy, że odpowiednie rozmieszczenie sztućców obok talerzy, to nie lada sztuka. Także od takich detali zależy, czy wigilijny stół dla całej rodziny będzie miał wyjątkowy charakter świąteczny.

Ozdoby na stół Wielkanocny

Co zrobić, gdy po rozłożeniu na stole wszystkich zestawów nakrycia oraz wszystkich potraw wielkanocnych, zostanie jeszcze trochę miejsca na stole? Pomyśl zawczasu, jak wykorzystać pozostałą przestrzeń. Wielkanocne dekoracje stołu, to ozdoby takie, jak świeczniki i wazony, ale też i inne elementy ozdób, które pasują do tego święta – baranek, zajączek, żółty kurczak, itp. Pamiętaj też, żeby na stole przewidzieć miejsce na koszyczek wielkanocny i jego zawartość. Poświęcone potrawy smakują wyjątkowo!

Stół wielkanocny w Satyryczny.com /GT

Zobacz też:
> Dowcipy o pisankach
> Ciekawostki o żywności