Fragmenty archiwalnych informacji z dzielnicy Ursus. Ciągniki Ursus, Factory Warszawa Ursus

Elementy do ciągników Ursus

Ursus S.A. zawarł ze spółką MOTORSAZAN of Iran Tractor MFG Co. z siedzibą w Tabriz w Iranie, wchodzącą w skład grupy Iran Tractor Manufacturing Company ITMCO, umowę na zakup elementów do montażu ciągników Ursus-a. Łączna wartość kontraktu przekracza 5 mln USD. Ursus na podstawie zawartej umowy zakupi podzespoły do produkcji szerokiej gamy ciągników, dedykowanych na rynki eksportowe.

– Poza ciągnikami produkujemy też około 80 modeli maszyn rolniczych – przyczepy, ładowacze czołowe, prasy i owijarki. Jesteśmy gotowi na budowanie partnerstwa w różnych wariantach biznesowych. – powiedział Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.
(marzec 2016)

Nowe warszawskie osiedla, także na Ursusie

Grupa ROBYG prowadzi działalność deweloperską również w takich dzielnicach Warszawy jak Wilanów, Mokotów, Wola, Żoliborz czy Bemowo, gdzie realizuje funkcjonalne osiedla dla swoich mieszkańców, kształtując przy tym przestrzeń miejską. – W 2015 roku – wyłączając najnowszą inwestycję – spółka nabyła kolejne działki – na Bemowie, Ursusie oraz w Wilanowie – które umożliwią wybudowanie łącznie około 3300 lokali – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.
(grudzień 2015)

Factory Warszawa Ursus powiększa się

Rossmann, Giacomo Conti, Volcano, Geox, Digel, Gabor, i Hi-Tec – to marki, które otworzą swoje salony w centrum FACTORY Warszawa Ursus, należącym do Grupy NEINVER. Po zakończeniu prac, na dodatkowych ponad 6,000 m² powierzchni powstanie kolejnych 30 sklepów. Po zakończeniu prac związanych z rozbudową, FACTORY Warszawa Ursus oferować będzie łącznie 110 salonów popularnych marek polskich i międzynarodowych.
(lipiec 2014)

dzielnica Ursus informacje Urząd Dzielnicy Warszawa
Warszawska dzielnica – informacje z Ursusa

Autobusy Ursus w Warszawie

Warszawa stawia na autobusy napędzane energią elektryczną. W 2017 roku warszawiaków woziło już 20 takich pojazdów (po 10 sztuk firmy Solaris oraz Ursus). Pod koniec marca do stolicy przyjedzie 10 kolejnych solarisów. Miejskie Zakłady Autobusowe mają także 5 hybryd.
(marze 2018)

Samochody firmy Ursus

Firma Ursus specjalizuje się w mechanizacji rolnictwa. Ta znana od dziesiątków lat marka ciągników, maszyn i urządzeń, zaprezentowała w autobus z napędem wodorowo-elektrycznym, City Smile Fuel Cell Electric Bus. Pojazd będzie produkowany w Lublinie. W ofercie Ursusa pojawił się także mały i lekki, dwuosobowy samochód z napędem elektrycznym, idealny dla firm komunalnych i poczty. Dziełem Ursusa jest także autobus elektryczny, wykorzystywany w transporcie publicznym w Lublinie.
(sierpień 2017)

Nowe mieszkania nie tylko na Mokotowie

Wyniki analiz mówiących o popularności warszawskich dzielnic, jako najbardziej interesujących do zamieszkania wskazują od wielu lat niezmiennie na Mokotów i Śródmieście. Poza Białołęką, gdzie zdarza się, że nowe mieszkania oferowane są już nawet poniżej 5 tys. zł za m kw., lokale w cenie do 200 tys. zł wystawione są do sprzedaży także w projektach powstających w warszawskim Wawrze i we Włochach. Nieliczne można znaleźć też na terenie Targówka, Bemowa, Ursusa i Wesołej.
(styczeń 2015)

Pożary w Warszawie

Pożary. Tylko w listopadzie i grudniu wybuchły 722 pożary, w których ucierpiało 55 osób a 13 zginęło. Najwięcej w Warszawie – 225. Zginęła 1 osoba, 28 zostało rannych. Najczęściej paliły się pomieszczenia na Ochocie i Pradze Południe. Dużo interwencji odnotowano na Pradze Północ, Mokotowie, w Śródmieściu i Ursusie. Wiele osób poszkodowanych było także w regionie radomskim – 32. Najbardziej tragicznym czasem były święta – 24 i 25 grudnia w nocnych pożarach mieszkań śmierć poniosło 5 osób.
(grudzień 2014)

Warszawska dzielnica + foto w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Warszawa
> Bemowo