Sucha skóra to szereg problemów związanych z wyglądem oraz samopoczuciem. Gdy skóra jest zbyt sucha, musimy borykać się z nieprzyjemnym uczuciem ściągania i szorstkości. Częstszym problemem stają się też przedwczesne zmarszczki oraz urazy skóry. Jak rozprawić się z uczuciem suchości? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. O czym należy pamiętać?

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry wymaga od nas przede wszystkim starannego doboru kosmetyków. Ważnym środkiem jest krem nawilżający, który odżywi skórę, zabezpieczy ją przed utratą wody i pokryje warstwą ochronną. Dobry krem do suchej skóry to taki kosmetyk, w którym pojawiają się lipidy oraz składniki nawilżające. Jeśli dodatkowo krem nawilżający będzie zawierał sporo składników wspierających proces regeneracji skóry, możemy liczyć na bardzo dobre efekty.

Pielęgnacja suchej skóry wymaga też odpowiedniego zabezpieczania jej przed promieniowaniem słonecznym. W tym pomagają kremy zawierające filtry UV, po które warto sięgać przez cały rok. Należy też unikać tych kosmetyków, które sprzyjają utracie wody. Tonik z alkoholem, mydło — oto środki, które mogą prowadzić do przesuszenia skóry i pogorszenia jej stanu. Czym je zastąpić? Delikatnymi emulsjami myjącymi oraz mleczkami do oczyszczania cery.

Osoby, które mają problemy z suchą skórą, muszą regularnie korzystać z delikatnych peelingów. Dzięki nim mogą się pozbyć martwego naskórka i przygotować skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych. Warto też zrezygnować z długich kąpieli w gorącej wodzie. Choć są one przyjemną formą relaksu po ciężkim dniu, zbyt częste korzystanie z takich zabiegów sprzyja utracie wody i problemom ze zbyt suchą skórą.

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry powinna być dodatkowo wspierana odpowiednim stylem życia. Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia to podstawa. Dzięki temu można nawilżać organizm od środka, dbać o dobre samopoczucie, a przy okazji wspierać skórę i pomagać jej w zachowaniu atrakcyjnego wyglądu.

Ważna jest też zdrowa dieta. Kto chce cieszyć się piękną i dobrze nawilżoną skórą, ten powinien jak najczęściej sięgać po świeże owoce i warzywa, migdały oraz orzechy laskowe. Są to najlepsze źródła składników odżywczych, dzięki którym utrzymanie skóry w dobrej formie staje się łatwiejszym zadaniem.

Sucha cera: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Czarne mydło
>