Zamiast leczyć się sztucznymi aptecznymi farmaceutykami, możesz skorzystać z dobrodziejstw, które skrywasz w kuchni albo nawet uprawiasz we własnym przydomowym ogródku. Z wielu ziół i roślin i innych naturalnych produktów spożywczych można przygotować wspaniałe preparaty na ból gardła, które pod względem działania nie będą wcale odbiegać od dużo droższych środków, które kupujesz na ogół w aptece. Oto sprawdzone sposoby na ból gardła

Pierwszy naturalny środek na uśmierzenie bólu gardła, to nic innego jak regenerujący i nawilżający napój, który pomoże wyścielić śluzówkę gardła i wspomoże jej odbudowę, a przy okazji zapewni ci błogie uczucie ulgi i ukojenia. Napój przygotujesz ze zwykłego siemienia lnianego.

Aby wykonać z niego prozdrowotny kleik, należy zmielić dwie łyżeczki ziaren w młynku do kawy, przesypać je do szklanki lub filiżanki, zalać gorącą wodą i po wymieszaniu zaparzać pod przykryciem przez jakieś dwie godziny. Siemię możesz też od razu zagotować w wodzie w garnku i wypić w momencie, gdy utworzy się z niego galaretowata konsystencja. Napój nie jest może najprzyjemniejszy w smaku, ale działa, a to działanie jest przecież (a przynajmniej powinno być) najważniejsze.

Inne warte wypróbowania domowe sposoby na ból gardła, to chociażby różnego rodzaju naturalne okłady. Nasze babcie i prababcie stosowały okłady z kapusty, a choć metoda wydaje się dziwna i w dzisiejszych czasach trochę kontrowersyjna, zwłaszcza w porównaniu do nowocześniejszych zabiegów leczniczych. Jednak często wykazuje się ona dobrą skutecznością, a tylko ta skuteczność powinna cię interesować. Okład z kapusty należy przyłożyć do szyi, owinąć ją szalikiem i wytrzymać w ten sposób przynajmniej dwadzieścia minut. Zabieg możesz oczywiście śmiało powtarzać. Na pewno ci nie zaszkodzi, a może i pomoże.

Czasami, zamiast od razu próbować ratować się aptecznymi farmaceutykami, warto wypróbować na sobie domowe, babcine metody lecznicze. Jeżeli jakiś patent na ból gardła działa, no to należy go stosować i nie przejmować się tym, że dla kogoś innego może się on wydać dziwny.

Sposoby na ból gardła: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Bezdech senny
>