Nie musisz korzystać z drogich zabiegów fryzjerskich, żeby zmienić coś w swoim wyglądzie, zapewnić sobie nowy kolor włosów i tym sposobem przeprowadzić metamorfozę. Pieniądze, które normalnie włożyłabyś w wizytę u fryzjera, możesz przeznaczyć na zakup porządnej profesjonalnej farby. Samodzielne farbowanie włosów

Gdy masz już dobrą farbę i dodatkowe przybory, takie jak pędzelek i grzebień z rzadkim rozstawem ząbków, jesteś gotowa na swoje pierwsze prawdziwe farbowanie włosów w domu. Weź sobie do serca poniższe rady, a całe przedsięwzięcie na pewno się powiedzie i zmotywuje cię do tego, by od tej pory już zawsze farbować włosy na własną rękę (twój portfel na pewno ci za to podziękuje!).

Przede wszystkim daj sobie trochę czasu na spokojną naukę farbowania. Wszystkiego można się nauczyć, ale to praktyka czyni mistrza, więc logicznie rzecz biorąc twoje pierwsze w życiu samodzielne farbowanie włosów może się nie udać, ale mimo wszystko nie powinnaś się poddawać i od razu skazywać na porażkę. Po prostu ćwicz.

Początkowo korzystaj z szamponetek albo innych środków, które dają wyłącznie tymczasowy efekt. W razie czego nie musieć na szybko ratować się wizytą u fryzjera, a na spokojnie poczekać na wypłukanie się koloru z włosów. Ponadto czytaj o farbowaniu, ucz się różnych technik nakładania farby i obejrzyj przynajmniej kilka filmików instruktażowych. Ktoś bardziej doświadczony będzie na nich pokazywać, jak sam aplikuje farbę na swoich włosach – bez pomocy innych.

Nie przesadzaj z częstotliwością przeprowadzania koloryzującego zabiegu. Włosy można farbować mniej więcej raz w miesiącu, ale mówimy tu jednak przede wszystkim o odrostach, bo te kompletne koloryzacje powinno się przeprowadzać rzadziej, gdyż zawsze w jakimś stopniu odbiją się one negatywnie na ogólnej kondycji włosów.

Oczywiście nawet przy malowaniu samych odrostów średnio co któryś zabieg powinnaś zdecydować się na to, by farbą pokryć pasma na ich całej długości. Chodzi o to, by farbowanie włosów w domu dało ci jednolity i w pełni estetyczny efekt, dlatego ten kolor musi być jednostajny, a nie gdzieniegdzie wypłowiały lub mniej intensywny na końcach.

Gdy widzisz, że twoje włosy zrobiły się mocno zniszczone i rozdwajają się na końcach, zabieg koloryzacji powinnaś sobie odpuścić, a przynajmniej wstrzymać się z nim na jakiś czas. Na samodzielne farbowanie włosów zawsze przyjdzie pora. Zamiast na siłę katować włosy kolejnymi opakowaniami silnych farb, daj im tych kilka miesięcy na spokojną regenerację i w tym czasie zatroszcz się o nie ze zwiększoną uwagą, stosując na nich silnie nawilżające odżywki, mocno regenerujące maski i natłuszczające olejki.

Samodzielne farbowanie włosów: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:

> Jak poprawnie myć włosy?
> Ciekawostki o suszarce do włosów
> Szampony do włosów ciekawostki