Szukacie właśnie idealnej sali weselnej na wasze wspaniałe wesele, ale wciąż nie potraficie się na nic konkretnego zdecydować? Na spokojnie przyjrzyjcie się wszystkim lokalom, które bierzecie pod uwagę, a potem popatrzcie, czy spełniają one wasze kluczowe wymagania. Jaka powinna być Idealna sala weselna na wasze wesele?

Sala na weselne musi mieć na pewno dobrą lokalizację. To właśnie nad nią zastanowimy się w pierwszej kolejności, zanim przejdziemy do odhaczania kolejnych punktów na naszej liście wymagań.

Przeważnie jest tak, że sam ślub (o ile jesteście osobami wierzącymi) odbywa się w kościele, w miejscowości rodzinnej panny młodej. Jeśli w tym przypadku rzeczywiście podążacie za tradycją, powinniście rozglądać się za taką salą, która od tej miejscowości nie będzie zbytnio oddalona. Według wielu osób, maksymalny dopuszczalne dystans dzielący weselną salę od kościoła, to jakieś trzydzieści kilometrów. Gości zniechęcają dalekie dojazdy. Na pewno nie będą z tego zadowoleni i głośno zaczną wyrażać swój opór – tego akurat możecie być pewni.

Jeśli nie jesteście ograniczeni potencjalnym miejsce zaślubin i uroczystości weselnej, bo nie zależy wam na tym, by ślub odbył się w jakiejś konkretnej miejscowości czy lokalizacji, macie dowolność co do wyboru. Nierzadko ta znakomita sala na wesele zostanie znaleziona w jakimś nietypowym miejscu. Dlatego rozglądajcie się za różnymi nieoczywistymi lokacjami i celujcie w takie restauracje, hotele lub inne eventowe miejsca, które będą mieć ładne otoczenie, które będzie dodatkowym atutem i dodatkową atrakcją dla gości.

Zazwyczaj najwięcej ciekawych sal weselnych jest zlokalizowanych na obrzeżach większych miast. Często nie ma potrzeby szukać ich w samym centrum. Poza tym taka lokalizacja zawsze prowadzi do tego, że wynajem sali staje się dużo droższy.

A co powiecie na pomysł zorganizowania wesela wyjazdowego? Niejedna ciekawa sala weselna zlokalizowana jest daleko od miejscowości, w której na co dzień mieszkacie. Nad morzem, w górach albo na Mazurach. Szczególnie jeśli planujecie wesele na mniejszą liczę gości i stawiacie głównie na młode osoby jako uczestników swojego wesele – wasza uroczystość jak najbardziej może odbyć się w jakimś dalekim miejscu. Może nawet odbyć się… za granicą. O ile oczywiście macie na to pieniądze i nie przerażają was grymasy na twarzach bliskich, które są związane z dużą odległością oraz czasem dojazdu.

Idealna sala na wesele – tekst i foto: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Wesele bez disco polo
> Fotobudka na wesele