Dzięki systemowi odzysku baterii, w polskich miastach ustawiane są pasieki z recyklingu, w których mieszkają pszczoły. Jak to możliwe? Recykling baterii ciekawostki
Spis treści:
Recykling baterii w Polsce
1) Prawie 10 tys. ton zużytych baterii, w tym litowo-jonowych, zbiera transportuje i odzyskuje z nich wartościowe materiały, firma Eko Hybres.
2) Jest to możliwe dzięki rozbudowanemu systemowi zbiórki zużytych baterii. Są to specjalne pojemniki koloru czerwonego na różnego rodzaju elektrośmieci, także specjalne pudełka ustawione w placówkach Poczty Polskiej.
3) Z zebranych baterii, przy użyciu nowoczesnych technologii, odzyskiwane są metale żelazne i nieżelazne, tworzywa sztuczne i tzw. czarna masa.
4) Te materiały odzyskiwane są ze wszystkich rodzajów baterii, m.in. alkalicznych, cynkowo-węglowych, litowych, rtęciowych i innych.
Recykling w polskich miastach i pszczoły
5) Pojemniki na elektrośmieci stoją w wybranych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Gdyni, Toruniu, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie i Zabrzu.
6) W miastach, w których stoją te pojemniki (uczestniczących w projekcie) ustawiono pasieki z recyklingu. W czerwonych ulach mieszkają pszczoły rasy ukraińskiej. Pierwsze ule stanęły m.in. w Kielcach, Krośnie, Wałbrzychu, Bytomiu, Zamościu i Świdniku.
7) Obecne możliwości technologiczne pozwalają firmie Eko Hybrides na odzysk materiałów z baterii, na poziomie 20 tys. ton czyli 2 razy wyższej niż jest wykorzystywana.
8) Infolinia: +48 572 102 102
Recykling baterii: (c) Satyryczny.com
Zobacz też:
> Polskie śmieci
>