Popularne atrakcje na wesele – 10 propozycji

Wesele to impreza, która powinna zostać zapamiętana przez całe życie. Każda z par, która decyduje się wstąpić w związek małżeński, robi wszystko, by ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Dlatego im ciekawsze i bardziej oryginalne atrakcje pojawią się na uroczystości weselnej, tym lepiej. Oto nasz TOP 10 atrakcji, z których przynajmniej część pojawia się na każdym weselu.

1) Księga gości

Jeden z najczęstszych elementów każdego wesela, jest księga gości. To skromne miejsce, na przykład specjalnie ustawiony stolik, gdzie każdy może w paru słowach złożyć najlepsze życzenia młodej parze. Dla nowożeńców będzie to potem pamiątka i dowód na to, jak są wyjątkowi dla gości których zaprosili na swoje wesele.

2) Drink-bar

Częsty element imprez weselnych. Miejsce, w którym każdy może spróbować przyrządzonych na ich oczach drinków. Często zachwycają zarówno smakiem. Drink-bar jest również miejscem, w którym można podziwiać pokaz barmańskich umiejętności oraz zręczności. Doświadczony barman ma okazję stworzyć mini show, które zachwyci obecne w pobliżu osoby.

3) Fotobudka

Fotobudka, to stały element wielu wesel. To miejsce na zrobienie zdjęć z bliskimi osobami, w niezwykle zabawnych przebraniach, nakryciach głowy i sceneriach. Efekty bawią potem bohaterów zabawy, gdy po jakimś czasie wspólnie oglądają zdjecia. W tym miejscu chętnie bawią się nawet osoby, które ciągle pstrykają sobie zdjęcia selfie. Zdjęcia z fotobudki, to jedna z najlepszych pamiątek udanego wesela, dlatego ta atrakcja zdobyła tak dużą popularność.

karykaturzysta atrakcje na wesele event karykatury
Wśród atrakcji weselnych są także karykaturzyści. > Tu informacje

4) Pokaz wspólnych zdjęć

Aby doprowadzić gości do śmiechu, jak i również wywołać u nich łzy wzruszenia, jedną z najlepszych okazji, są wspólne zdjęcia młodej pary, z najbliższymi ich sercom osobami. W przyszłości goście weselni oraz sama młoda para będą wracać pamięcią do wspólnych chwil z uroczystości, uwiecznionych przez profesjonalnego fotografa weselnego. To często jeden z najbardziej klimatycznych momentów uroczystości weselnej.

5) Czekoladowa fontanna

Jest to specjalna maszyna podłączona do prądu, z której przez cały czas sączy się płynna czekolada. Można w niej maczać nadziane na patyczki leżące obok pokrojone kawałki owoców, pianek, rurek, itp. Wcześniej warto przygotować talerzyk, bo czekolada lubi skapywać, brudzić okolice (stół, podłogę, nawet odzież). Taką atrakcję szczególnie lubią dzieci, bo to głównie one lubią słodycze. Często jest do dla nich atrakcja, którą widzą po raz pierwszy w życiu, więc są zachwycone. Niestety dzieci nie umieją zachować czystości, więc szybko okolice czekoladowej fontanny, a czasem też podłoga, nie wyglądają niezbyt estetycznie. Warto więc, aby co jakiś czas obsługa sali lub właściciel udostępniający czekoladową fontannę, zadbał o wygląd tego miejsca.

6) Candy Bar pełen słodkości

To znakomita opcja dla dzieci obecnych na weselu oraz dorosłych łasuchów, którzy kochają objadanie się łakociami. Obecnie bardzo ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek wesele, bez słodkich kącików, gdzie każdy może posmakować słodkich pyszności. Tym właśnie jest słodki stół na wesele.

7) Popularne atrakcje na wesele: Wodzirej

Coraz częściej na wesela zapraszani są wodzireje. Wodzirej, to zawodowiec, który dba o jak najlepsze samopoczucie i zabawę wszystkich gości wesela. Również o to, aby sama impreza była jak najlepsza i została zapamiętana przez każdego z uczestników. Dzięki ich umiejętnościom weselna uroczystość nabierze rumieńców i rozkręci się na tyle, że wielu nie będzie chciało, aby zakończyła!

slodki stol na wesele candy bar atrakcje na wesele
Atrakcje na wesele – słodki stół (candy bar)

8) Kącik z atrakcjami dla dzieci

Ta opcja doskonale sprawdza się szczególnie wtedy, gdy na uroczystość weselną przybyło wiele dzieci. W wyznaczonym miejscu mogą liczyć na zabawy i rozmaite rozrywki. Szczególnie, jeśli o zabawy dba osoba zajmująca się tym profesjonalnie. Dorośli też uwielbiają tę atrakcję, gdyż mogą w tym czasie rzucić się w wir zabawy, bez pamiętania o pilnowaniu swych pociech.

9) Lampiony

Lampiony puszczane wieczorową porą do nieba, tworzą niesamowity klimat, który zapamiętany zostaje na długie lata. To piękna atrakcja, malowniczo wyglądająca na zdjęciach. od której niektóre pary młode nawet zaczynają uroczystość, natomiast podświetlone świeczką lampiony puszczane w niebo o zmroku, wyglądają romantycznie.

10) Wypuszczanie balonów z helem

Inną opcją, która również bywa na imprezie weselnej nieoceniona, jest puszczanie w niebo balonów z helem. Każdy z gości otrzymuje jeden z nich, by następnie jednocześnie puszczają je. Balony wzlatują ku górze, co twarzy interesujące wizualne widowisko. To przy okazji prawdziwy raj dla weselnych fotografów, gdyż bardzo często zdjęcia z takiego pokazu wychodzą bardzo ciekawie.

Popularnych atrakcji weselnych jest jeszcze więcej, więc każda para młoda ma w czym wybierać. Wszystkie sprawiają, że uroczystość jest jeszcze bardziej zapamiętana, a goście wesela spędzają czas nie tylko przy stołach i na parkiecie.

Popularne atrakcje na wesele: (c) Satyryczny.com

Zobacz też:
> Atrakcje na wesele – Opole, woj. opolskie
> Zespół na wesele