Polskie hotele – fakty, informacje, ciekawostki

Gdzie na city break w Polsce?

Wyjazdy citybreak, to nie tylko wyjazdy do innych krajów, ale też do polskich miast. Które cieszą się największą popularnością jako destynacje wyjazdów city break? Niespodzianek nie ma. Są to w kolejności: Trójmiasto, Zakopane, Kraków i Warszawa. City break według Polaków, to intensywne zwiedzanie miasta, alternatywa na wypoczynek, gdy nie ma dłuższego urlopu, a także dobre rozwiązanie, gdy chcemy poczuć atmosferę konkretnego miasta i spróbować lokalnych rozrywek oraz potraw. Ponieważ citybreak, to często wyjazd dwudniowy – należy pamiętać o wynajęciu pokoju w hotelu.

Nowy hotel w Ostródzie

W Ostródzie na Mazurach wybudowano hotel Radisson Blu Resort. W 2019 r. inwestor deklarował, że ten dziewiąty obiekt Radisson Blu w Polsce będzie dysponował własną przystanią, parkiem wodnym, odkrytym basenem, sauna i siłownią. Wewnątrz będzie 240 pokoi i apartamentów, bar oraz restauracja. Przestrzeń eventowa ma powierzchnię 2600 m2, a w jej skład wchodzi sala balowa, cztery sale wielofunkcyjne, siedem sal konferencyjnych i obszar foyer, który, w razie potrzeby może być także zaaranżowany na potrzeby wydarzeń.

Hotel w Olsztynie

Z końcem września 2021 sieć Best Western Hotels & Resorts otworzyła nowy obiekt: Best Western Plus w Olsztynie. Ten trzygwiazdkowy obiekt, to dawny Hotel Kopernik, po gruntownej modernizacji. Obiekt znajduje się w samym centrum Olsztyna, tuż obok Starego Miasta. Na trzech piętrach, są 83 klimatyzowane pokoje oraz cztery sale konferencyjne i sala bankietowa, z możliwością organizacji przyjęcia do 150 osób. Hotel dysponuje własnym parkingiem zewnętrznym i garażem podziemnym.

Warszawa. Hilton Warsaw Mokotów

W 2018 r. w Warszawie otwarto Hampton by Hilton Warsaw Mokotów. Jest to piąty hotel Hilton Worldwide w Warszawie i jednocześnie trzeci sygnowany marką Hampton. Znajduje się przy ulicy Postępu 7, w sąsiedztwie biur i centrali międzynarodowych korporacji. Od lotniska im. Fryderyka Chopina dzieli go 5 minut jazdy samochodem. Hotel ma całkowitą powierzchnię ok. 10 tysięcy metrów kwadratowych, ma osiem kondygnacji, w tym jedną podziemną. Dla gości przygotowano 163 pokoje, jest też restauracja, lobby wraz z częścią typu business lounge, bar i snack bar, centrum fitness oraz zewnętrzny taras letni.

Polskie hotele w (c): Satyryczny.com

Zobacz też:
> Warszawska Ochota – ciekawostki