Politycy, Sejm, rząd i satyra polityczna. Polski humor polityczny: komentarze satyryczne, polityka na wesoło

Niepolski ptak i polski kosmonauta

• W planach jest ubezpieczenie zdrowotne wszystkich Polaków przez państwo. Ci, którzy utrzymują przy życiu system ubezpieczeń i od lat płacą składki, wkrótce dowiedzą się, że są frajerami.

• Film reklamowy Lasów Państwowych uświetnił ptak lecący nad wodą. Jak stwierdził ornitolog, pokazany ptak nie zamieszkuje Polski, ani nawet Europy. To tak, jak z rządową reklamą pieniędzy z UE, z jedną różnicą. Nie ma ich w Polsce, są w Europie.

• Media doniosły, że polski kosmonauta prowadził auto w stanie nieważkości. Czemu się dziwić? Polska teraz taka, że nie ma szans ogarnąć wszystkiego na trzeźwo. Na przykład zliczyć kilometrówkę starym rzęchem z Rzeszowa do Brukseli i z powrotem.

Stan wyjątkowy, wizerunek i adopcja dzieci

• Wieść niesie, że NFZ szuka agencji PR, aby wśród Polaków poprawił się wizerunek jedzenia w polskich szpitalach. Można by poprawić jakość tego jedzenia, ale kosztowałoby to drożej.

animacja satyryczna o polistyce
Prawo, policja, kierowca. Polski humor polityczny

• Ci, którzy nie przełknęli ewentualnej adopcji dzieci przez parę mężczyzn, teraz mają jeszcze większy zgryz. Sąd w Kalifornii zezwolił na adopcję dziecka przez… trzech mężczyzn żyjących w związku. Jednym związku.

• Szef MON Błaszczak wraz z wprowadzeniem na wschodzie Polski stanu wyjątkowego, zakazał fotografowania obiektów. I zaraz go złamał, wstawiając na Twitterze zdjęcie z miejsca, gdzie nikt nie może niczego fotografować. On może.

Prokuratura, 500+, Pinokio i zamożność

• Kolejny do prokuratury, bo zaśpiewał: dupa. Podobno obraził organ konstytucyjny. Znaczy teraz dupa jest organem konstytucyjnym?

• Totalnie nie wyszedł program 500+, którego celem miało być zwiększenie dzietności Polaków. Odkąd został wprowadzony, statystyki dołują jak nigdy w historii. No to może chociaż wyjdzie powołany właśnie Instytut Rodziny i Demografii, podobno „oczekiwany przez wiele środowisk prorodzinnych”. Wprawdzie nie dowiemy się niczego nowego, ale kolejni Pisiewicze dostaną stanowiska, więc cel istnienia tej nowości na pewno zostanie spełniony.

satyra o Glapińskim i tarczy antyinflacyjnej
Glapiński i tarcza inflacyjna rządu. Polski humor polityczny, satyra polityczna

• Zamożność obywateli. W rankingu szwajcarskiego banku Polacy spadli za Chińczyków i Rumunów. Ale Pinokio i TVP wiedzą lepiej. Jest coraz lepiej i będzie jeszcze lepiej.

• Prezes NBP Glapiński włączył się do walki o tytuł Pinokia Roku 2021 i chce przegonić niekwestionowanego dotychczas pretendenta do tytułu, Morawieckiego. Glapa twierdzi, że mamy tyle forsy, że cały świat chce od nas pożyczać. Nie mówi, czemu chcemy pożyczać u Chińczyków.

Ranking, nowy banknot i bezrobocie

• W międzynarodowym rankingu państw, które prawnie NIE sprzyjają biznesowi, szybko pniemy się w górę. Obecnie zajmujemy zaszczytne, 10. miejsce. Przed pisowską władzą trochę jeszcze do zrobienia, ale spoko. Wkrótce Polska na pewno trafi na podium.

• Groteskowo kiczowatego banknotu 20-złotowego z L.Kaczyńskim tu nie skomentujemy, za to wyemitowaną równocześnie monetę z L.Kaczyńskim – tak. Bo jest prostokątna, wybita za złota i kosztuje 9500 złotych. Bizancjum PiS pozostanie już na zawsze, gdy dojdą do koryta na trzecią kadencję. Potem wyjście z UE i z konieczności będziemy samowystarczalni jak Korea Północna. Ale przynajmniej kraj będzie katolicki i nie będzie żadnych skrobanek po gwałcie.

• Wreszcie jest jakiś wynik programu 500+. Ponieważ wszystkim będzie się teraz zajmował ZUS, pracę straci 7 tys. ludzi.

Polski humor polityczny. Wybrane fragmenty satyrycznej rubryki Fejk Niusy, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna w roku 2021, zilustrowane rysunkami (okładki oraz rubryka na str. 2). Autor: (c) Szczepan Sadurski

Zobacz też:
> Jarosław Kaczyński humor
> Mateusz Morawiecki humor