We Wrocławiu powstały pierwsze pokoje życzliwości. Co to takiego? Wyjaśniamy

Przytulne sofy, w tle kolorowa ściana z okrągłymi półkami, a na podłodze dywan w szachownicę – tak wyglądają Pokoje Życzliwości, które niedawno otwarto w dwóch szpitalach we Wrocławiu. Są to świetlice, w których mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym, szpitalnym życiu.

Pokoje Życzliwości są inicjatywą Stowarzyszenia Po**tywne.com, którego celem jest chęć promowania optymizmu i radości. Tym razem odrobinę radości członkowie Stowarzyszenia chcą podarować przebywającym w szpitalach dzieciom. We wspomnianych świetlicach dzieci będą mogły nie tylko się bawić, grać w gry, czy korzystać ze sprzętu komputerowego, ale będą miały też  możliwość wzięcia udziału w zabawach i warsztatach organizowanych przez animatorów.

– Chodzi nam przede wszystkim o to, aby dzieci, które trafiają do szpitala, miały możliwość zapomnienia o miejscu, w którym są – mówi Tomasz Żołyniak, ze Stowarzyszenia P***tywne.com, który jest pomysłodawcą akcji.

Pokój dzieli się na cztery strefy: artysty, zabaw, edukacji oraz czytelnię.

– Elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci, mają ergonomiczną oraz nowoczesną formę – podkreśla Katarzyna Kowalik, architekt wnętrz, autorka projektu pokoju życzliwości.

Dzięki pomocy finansowej Krajowego Rejestru Długów w szpitalu im. Falkiewicza we Wrocławiu została zaplanowana, wybudowana od podstaw i odpowiednio wyposażona 28-metrowa świetlica, w której mali pacjenci mogą spędzać miłe godziny na lekturze i zabawie. Sponsorem drugiego, otwartego w szpitalu na ulicy Kamieńskiego pokoju, jest Rzetelna Firma.

Stowarzyszenie planuje wyposażyć w ten sposób 300 świetlic na oddziałach dziecięcych w całej Polsce. Pomocy przy zdobywaniu funduszy członkom Stowarzyszenia udzielać będzie Rzetelna Firma, która będzie zachęcać polskie przedsiębiorstwa do wsparcia tej inicjatywy.

Pokoje Życzliwości to akcja związana z obchodami Dnia Życzliwości, którego inicjatorem jest Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia. Święto to obchodzone jest przez wrocławian od 7 lat, zawsze 21 listopada, i ma na celu propagowanie życzliwości wśród ludzi.

Pokoje życzliwości w (c): Satyryczny.com
Od 2012-12-22 informacja znajdowała się na Sadurski.com
. Gwiazdki w nazwie domeny wstawiliśmy, gdyż obecnie nie działa

Zobacz też:
> Dowcipy o Wrocławiu