Najpopularniejsze parki wodne w Polsce i za granicą. Gdzie pojechać i ile kosztuje rodzinny wypad do Aquaparku?

Baseny z falami, rwące rzeki, masaże wodne, jacuzzi i więcej atrakcji czeka na fanów wodnych atrakcji w aquaparkach w całej Polsce. Niezależnie czy niedawno wróciłeś z wakacji nad morzem, czy nie miałeś jeszcze czasu na urlop, wycieczka do parku wodnego rozbudzi wakacyjne wspomnienia oraz zapewni dobrą zabawę i relaks dla całej rodziny.

Najtańsze atrakcje wodne na rodzinny wyjazd

Najtańszym miejscem na weekendowy wypad do aquaparku w Polsce jest Dąbrowa Górnicza. Za nocleg oraz całodzienny bilet do parku wodnego dla 4-osobowej rodziny zapłacimy 402 zł. Niewiele drożej jest w poznańskich Termach Maltańskich (406 zł) oraz łódzkim Aquaparku Fala (412 zł), które kuszą nie tylko dobrą ceną, basenami ze sztucznymi falami, ale i samą lokalizacją. Weekendowy wyjazd do aquaparku w tych miastach to dobry pretekst, aby zwiedzić najbardziej znane miejsca i zabytki obu miast. Można zobaczyć poznańskie koziołki czy przespacerować się jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie – Piotrkowską.

Parki wodne – zabawa dla całej rodziny

Za weekendowy wyjazd do aguaparku we Wrocławiu rodzice z dwójką dzieci zapłacą 440 zł. Dodajmy, że bilety rodzinne 2+2 do wrocławskiego parku wodnego są najtańsze w całej Polsce i kosztują jedynie 115 zł. Na fanów dobrej zabawy czekają tu nie tylko zjeżdżalnie, baseny zewnętrzne czy leniwa rzeka, ale i symulator surfingu.

Top 5 zamyka Terma Bania w Bukowinie Tatrzańskiej. Aby połączyć wodne szaleństwo z górskimi widokami i malowniczymi trasami spacerowymi, na nocleg oraz całodzienne bilety dla 4 osób trzeb przeznaczyć 446 zł. Z kolei dysponując budżetem 500 zł można wybrać się całą rodziną do Redy. Poza typowymi atrakcjami, trzeba koniecznie spróbować zjazdu w podświetlanym tunelu jednej ze zjeżdżalni prowadzącym przez rajskie akwarium, w którym, poza egzotycznymi rybkami, pływają prawdziwe rekiny.

Ponad 750 zł trzeba przeznaczyć na rodzinne noclegi i bilety do aquaparków w Sopocie i Uniejowie.

A może do aquaparku za granicę?

Tatralandia na Słowacji i Tropikalna Wyspa w Berlinie, to najchętniej odwiedzane przez Polaków zagraniczne parki wodne. Kluczowe znaczenie ma tu na pewno dobre połączenie i niewielka odległość od polskiej granicy oraz duża ilość niepowtarzalnych atrakcji. Ile trzeba zapłacić, wybierając się na weekendowy wypad pod Berlin lub na Słowację? Okazuje się, że nocleg oraz raz całodzienne wejściówki do Tatralandii kosztuje mniej niż w Sopocie. Natomiast drożej jest w Berlinie. Trzeba też pamiętać, że wizyta w wybranym miejscu, to także koszty dojazdu, które są zależne od miejsca zamieszkania rodziny w Polsce.

Uwaga. Ceny podane w tekście dotyczą roku 2018 i obecnie z pewnością są inne.

Parki wodne w Satyryczny.com (c): Trybuna

Zobacz też:
> Zdrowy tryb życia
>