Orzechy brazylijskie to jeden z tych przysmaków, po które – mimo wysokiej kaloryczności – warto sięgać regularnie. Dlaczego? Sprawdźmy, w jaki sposób dieta z takim dodatkiem wpłynie na nasz organizm

Orzechy brazylijskie – dlaczego warto jeść?

Niepozorne orzechy brazylijskie są jedną z najzdrowszych przekąsek na świecie, którą warto włączyć do naszej diety. Są doskonałym źródłem wielu cennych dla zdrowia składników odżywczych, dzięki czemu nasz organizm będzie mógł sprawniej funkcjonować i skuteczniej radzić sobie z licznymi zagrożeniami.

Wiele osób ceni orzechy brazylijskie jako doskonałe źródło selenu – substancji, która bardzo dobrze wpływa na płodność u mężczyzn. Selen jest jednocześnie skutecznym pogromcą wolnych rodników – podstępnych cząsteczek, które mogą sprzyjać chorobom nowotworowym i przyspieszać proces starzenia się.

Po orzechy te warto też sięgnąć ze względu na znajdujące się w nich kwasy tłuszczowe (w tym kwasy omega), bez których ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Dlaczego? Bo nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają nam w walce ze złym cholesterolem, a tym samym pozwalają nam chronić się przed takimi problemami, jak miażdżyca czy choroba wieńcowa.

Ciekawostki o orzechach brazylijskich

Co jeszcze warto wiedzieć na temat orzechów brazylijskich? Z pewnością warto docenić je jako bardzo dobre źródło roślinnego białka oraz takich składników mineralnych, jak: magnez, żelazo, wapń, cynk i potas. W niepozornych orzechach pojawia się też solidna porcja witamin z grupy B, których niedobory mogą mieć fatalny wpływ na stan naszego układu nerwowego. Dieta z takim dodatkiem pomoże nam też w zachowaniu pięknego wyglądu i zdrowej skóry, co z kolei jest zasługą witaminy E – substancji, którą nie bez powodu określa się mianem „witaminy młodości”.

Choć orzechy brazylijskie są dość kaloryczne, warto po nie sięgać. Spożywane z umiarem, nie zaszkodzą naszej sylwetce, a staną się cennym wsparciem dla naszego organizmu. Ta niepozorna przekąska ma przecież ogromną wartość odżywczą, a im prędzej ją docenimy, tym lepiej dla nas. 

Orzechy brazylijskie: (c) Satyryczny.com
c-kara

Zobacz też:
> Ciekawostki o orzechach
> Rokitnik