Olbia, to jedna z ciekawszych miejscowości, jakimi może nas oczarować Sardynia. Dlaczego warto spędzić tu wczasy?

Olbia – plaże i turyści

Olbia, to nadmorska miejscowość, którą często określa się mianem „bramy do Sardynii”. Dlaczego? Bo wielu turystów planujących spędzić wczasy na tej włoskiej wyspie zaczyna swoją podróż właśnie w Olbii. To tu lądują samoloty pasażerskie, to tu znajduje się port, do którego przypływają promy z turystami. Sama Olbia może się okazać doskonałym miejscem na wczasy, a kto znajdzie tanie noclegi na jej terenie, ten może urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Olbia kusi piaszczystymi plażami oraz malowniczą starówką, której warto się uważniej przyjrzeć. Są tu najcenniejsze perełki architektury, w tym słynna Basilica di San Simplicio – romańska bazylika, w której wnętrzu zachowały się cenne freski. Warto też zajrzeć do podziemi tej świątyni i zwiedzić niewielkie muzeum, które w ciekawy sposób przedstawia jej historię. Inną atrakcją, którą doceni każdy turysta zafascynowany przeszłością, jest Narodowe Muzeum Archeologiczne. Jego zbiory są ciekawym wprowadzeniem do poznawania Sardynii.

Olbia Sardynia ciekawostki atrakcje wczasy wakacje
Zachód słońca na plaży. Ciekawostki o Sardynii

Okolice miasta Olbia na Sardynii – co zobaczyć

Ta wyspa, to również miejsca, w których można nacieszyć się wypoczynkiem. Kuszą okoliczne plaże i nadmorska promenada, także park Fausto Noce. Ciekawymi mogą też okazać się wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta. Warto zobaczyć Tomba dei Giganti Su Mont’e S’Abe – kamienny Grobowiec Olbrzymów, będący jednym z najbardziej intrygujących i tajemniczych miejsc na wyspie. Uwagę przyciągają również takie święta studnia Pozzo Sacro di Sa Testa oraz pozostałości Castello di Pedres – kamiennej fortyfikacji z czasów średniowiecza.

Olbia na Sardynii: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Indonezja
>