Kobiety i dziewczyny na co dzień noszące okulary, też chcą świetnie wyglądać i też robią sobie makijaż. Jeśli nie masz pomysłu jak to zrobić jeszcze lepiej, przeczytaj nasze porady. Makijaż do okularów.

Twoje oczy i noszenie okularów

To oczy przyciągają spojrzenia innych osób, a według wielu badań są też wyznacznikiem atrakcyjności. Nosząc okulary warto pamiętać, że w zależności od rodzaju wady (plusy lub minusy), mogą one powodować zniekształcenie wielkości oczu. Plusy optycznie powiększają oczy, minusy natomiast sprawiają, iż oczy wyglądają na mniejsze. Na szczęście, są triki makijażowe, które pomagają tuszować ten problem.

Makijaż dla dalekowidzki

Panie noszące okulary ze szkłami – plusami, powinny zaprzyjaźnić się z ciemnymi, mocnymi cieniami do powiek. Idealnym makijażem oczu będzie dla nich „smokey eye”. Ciemne odcienie nakładamy tylko na ruchomą część powieki. Dalekowidzki mogą pozwolić sobie na czarny eyeliner oraz mocne obrysowanie oczu kredką. Świetnie sprawdzi się też czarny tusz do rzęs.

Warto też pamiętać o idealnym kształcie brwi. Okulary mocno podkreślają ich linie, powinny więc być odpowiednie wyregulowane. Nosisz mocne kolorystycznie, solidne oprawki i chcesz równolegle rozłożyć akcenty? Zamiast podkreślać oko, możesz dla odmiany sięgnąć po intensywny kolor pomadki.

Make-up dla krótkowidzki

Panie, które dobrze widzą z bliska, powinny zadbać o optyczne powiększenie oczu, które za okularami wyglądają na mniejsze. Najłatwiej osiągnąć taki efekt wybierając jasne, perliste lub połyskujące cienie. Nakładamy je na całej powiece, aż po łuk brwiowy. Należy unikać obrysu oczu czarną kredką lub eyelinerem. Można ewentualnie podkreślić 1/3 długości oka od zewnętrznego kącika oka.

Kobieta w okularach. Jaki makijaż dobrać do okularów?
Jaki makijaż do okularów? Poznaj sztuczki makijażowe!

Warto pamiętać, że szkła okularów mogą uwydatniać cienie i zmarszczki, znajdujące się wokół oczu. Dlatego okularnice powinny zadbać o odpowiedni dobór korektora oraz podkładu. Sprawią one, że cera będzie wyglądać na wypoczętą oraz rozświetloną.

Jak ładnie wyglądać w okularach

Oprawki korekcyjne są ozdobą twarzy, dodatkiem, którego uzupełnieniem powinien być odpowiednio dobrany makijaż. Pamiętajmy, aby współgrał on z kolorystyką i stylem oprawek. Jeśli okulary są w mocnym, jaskrawym kolorze, dobrze, aby makijaż był delikatniejszy.

Jeśli zmieniasz oprawki, nadarza się okazja eksperymentów z makijażem. Sięgnij po powyższe triki aby przekonać się, jak ładnie wyglądać w okularach. Na pewno poczujesz się lepiej!

Zobacz też:
>