Majówka. Gdzie na majówkę?

Rośnie liczba osób, które wydłużają sobie majówkowy weekend niemal do 2-tygodniowych wakacji. Umożliwia to organizację dalszych podróży, bez konieczności straty zbyt wielu dni urlopu. Dokąd Polacy ruszą na majówkę w tym roku?

Majówka to w zasadzie początek sezonu i wzmożony wzrost zainteresowania ucieczką od codzienności. Trzeba pamiętać, że przy okazji to wyższe niż poza sezonem ceny. To czas, który rządzi się swoimi zasadami, niekoniecznie przyjaznymi dla naszej kieszeni.

Gdzie na wydłużoną majówkę?

Ci, którzy długi weekend zdecydowali sobie wydłużyć o 1 lub 2 tygodnie polecą m.in. do Japonii – to jeden z hitów, cieszący się rosnącą popularnością. Po ukochanej przez Polaków Tajlandii, którą równie chętnie odwiedzimy, Japonia będzie drugim najczęściej wybieranym przez polskich turystów krajem w Azji. W zestawieniu znalazł się również Izrael. Dzięki połączeniom z różnych polskich miast jest coraz bardziej popularny. Wielu decyduje się na łączenie intensywnego zwiedzania Ziemi Świętej z kilkudniowym plażowaniem i nurkowaniem m.in. w Ejlacie, na południu kraju. Kochamy też podróże do Nowego Jorku.

Turyści, którzy postanowili udać się na majowy urlop, mogą wybrać południe Europy. Hiszpania z Barceloną na czele, Portugalia z Lizboną, Grecja z Atenami oraz Włochy z Mediolanem. Lubimy też wyjazdy do Paryża i do Amsterdamu.

Majówka. A może na wyspy?

Trzy – cztery wolne dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na wakacje. Świetnym kierunkiem na taki wypad będą europejskie wyspy. Nawet 5-7-dniowa podróż pozwoli wejść w prawdziwie letni nastrój, a dzięki temu, że to dopiero początek sezonu, można spodziewać się jeszcze względnie pustych plaż, bez tłumu turystów. W tym roku wyspiarskim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. Wśród innych wysp, które zdecydowanie warto odwiedzić także Majorkę, Sycylię oraz Teneryfę.

Zobacz też: 
> Linie lotnicze ciekawostki
> Ciekawostki o Mongolii