Miasto Lublin informacje: nieruchomości, transport i motoryzacja, ekologia i inne fakty z Lublina

Lublin lubi rowerzystów

Gdzie w Polsce rowerzyści mogą liczyć na najlepsze warunki? Zbadano takie kwestie, jak infrastruktura rowerowa, bezpieczeństwo rowerzystów oraz rozmiary systemów rowerów miejskich. Na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, na drugim Lublin, a na trzecim – Łódź. Sporym zaskoczeniem jest 2. miejsce Lublina. Okazuje się, że w zestawieniu z powierzchnią miasta i liczbą mieszkańców, warunki rowerowe w stolicy woj. lubelskiego są tylko niewiele gorsze od Warszawy, Katowic i Wrocławia.
(2018)

Lublin rekordowo zakorkowany

Warszawa, Kraków, Łódź, Lublin. Te miasta łączy obecność na liście 20 najbardziej zakorkowanych w Europie. Niemal 20% ankietowanych poświęca 2 godziny dziennie na przejazdy między pracą i domem. Miesięcznie przekłada się to na 40 godzin, rocznie – 20 dni, czyli tyle, ile urlopu przysługuje rocznie niektórym z nas. Dodajmy, że niemal 6 na 10 pracowników dojeżdża do pracy samochodem, 18% wybiera komunikację, a 16% idzie do pracy na piechotę.
(2018)

Mieszkanka Lublina porozmawiała

Z telefonu komórkowego korzysta już ponad 90 proc. Polaków. Co dziesiąty śpi z nim pod poduszką, a co trzeci regularnie wykorzystuje aż 13 jego funkcji. Nie przekłada się to jednak na terminowość płacenia rachunków za usługi telekomunikacyjne. Najwięcej dłużników pochodzi ze Śląska. Rekordowe ponad 210 tys. zł długu należy do 45-latka z Warszawy. Na drugiej pozycji również uplasował się mieszkaniec Warszawy, 59-letni mężczyzna, który ma ponad 187 tys. zł zaległości. W pierwszej 10. jest tylko jedna kobieta, 29-letnia mieszkanka Lublina z długiem o wartości 85 tys. zł.
(2018)

Brama Krakowska Lublin informacje zabytki
Brama Krakowska. Lublin informacje

Wszystkie nieruchomości Lublina

1070 mld zł – aż tyle warte są mieszkania w 17 największych Polskich miastach. Jedna trzecia tej kwoty przypada na Warszawę, gdzie nieruchomości są warte 10 razy więcej niż w Lublinie i prawie 40 razy więcej niż w Zielonej Górze.
(2015)

Ekspresówka na Lubelszczyźnie

Kierowcy korzystają z trzech odcinków drogi ekspresowej S17 na terenie województwa lubelskiego. Właśnie oddano do użytku trasę pomiędzy węzłami Jastków i Lublin Sławinek, wraz z łącznikiem do przedłużonego miejskiego odcinka al. Solidarności. Dwa kolejne odcinki S17, stanowiące północnowschodnią obwodnicę Lublina, zostaną udostępnione do użytkowania w październiku.
(2014)

Lublin i Bydgoszcz dobrze gospodarują odpadami

W gospodarce odpadami korzyści mogą być po obu stronach. Mieszkańcy segregując śmieci mniej płacą za ich wywóz, miasto może je poddać recyklingowi i jeszcze produkować z tego energię. Torebka foliowa rozkłada się 400 lat, a poddając ją recyklingowi można uzyskać energię pozwalającą żarówce świecić przez 10 minut. Lublin i Bydgoszcz to przykłady polskich miast, które mądrze gospodarując odpadami nie tylko minimalizują szkodliwy wpływ na środowisko, ale jeszcze na tym zarabiają.

Lublin prowadzi także kampanie informacyjne oraz skutecznie nadzoruje i kontroluje odbiór odpadów. Od sierpnia 2013 do lutego 2014 liczba uwag ze strony mieszkańców Lublina na temat gospodarki odpadami spadła z 1262 do jedynie 43 interwencji. Ponadto dzięki selektywnej zbiórce łatwiej i efektywniej realizuje działania recyklingowe.
(2014)

Lublin informacje w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Koziołek lubelski ciekawostki
> Karpacz