Jest popularną przyprawą, dzięki której nasze potrawy nabierają wyjątkowego charakteru. Liść laurowy to jednocześnie roślina lecznicza, która może pomagać nam w walce z licznymi przypadłościami. W jaki sposób ta przyprawa może wspierać nasze zdrowie?

Liść laurowy swe lecznicze właściwości zawdzięcza przede wszystkim olejkom eterycznym, które wykazują się bardzo dużą skutecznością w walce z bakteriami. W liściach tych nie brak również pektyn, dzięki czemu zdrowa dieta z takim dodatkiem może nas chronić przed problemami związanymi ze zbyt wysokim cholesterolem.

Wiadomo, że liście laurowe można wykorzystać w chwili, gdy mamy problem z trudno gojącymi się ranami. Są one też cennym wsparciem dla wszystkich, którym życie utrudniają bóle stawów. Herbatka z liści laurowych może pomóc przy problemach z trawieniem, a sięganie po nią zalecane jest często przy zgadze oraz uciążliwych wzdęciach.

Właściwości tej przyprawy sprawiają też, iż może się ona świetnie sprawdzić jako wsparcie kuracji odchudzających. Wywar z liści laurowych może się jednocześnie sprawdzić jako naturalny kosmetyk. Dzięki swej skuteczności w walce z bakteriami, liść laurowy jest cennym wsparciem dla wszystkich tych osób, które szukają prostego sposobu na walkę z trądzikiem.

Ciekawostki o liściu laurowym: Satyryczny.com

Zobacz też:
> Karczochy
> Mąka migdałowa