Ławka patriotyczna

Trudno ukryć fakt, że obecna władza ma szajbę na punkcie ławek. Może chodzi o to, że powoli wszyscy notable przygotowują się do zbiorowego siedzenia?

Najpierw były „Ławki niepodległości” wymyślone przez Błaszczaka. W całym kraju postawiono sto takich ławek, które uczciwe zapracowały na miano koszmaru estetycznego. Określano te ławki betonowymi trumnami lub przewróconą lodówką. Wizualnie rzeczywiście ławka Błaszczaka przypominała trumnę z krzesełkiem. Koszt jednego egzemplarza wyniósł 30 tys. zł i w 80 procentach za to cudo buliło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ławka patriotyczna i instrukcja jej obsługi

Teraz kraj zdobią nowe ławki wbudowane w kontury Polski w rosyjskich barwach. Te dzieła pijanych konstruktorów, zwane są patriotycznymi, a hitem jest instrukcja korzystania z urządzenia.

Władza wie, że spora część elektoratu to durnie i instynktownie dostosowuje się do ich poziomu. Niby każdy wie do czego służy ławka i jak z niej korzystać, ale nie zaszkodzi wyjaśnić tego Polakom.

Otóż na ławce patriotycznej mogą siedzieć tylko trzy osoby. Pewnie chodzi o podkreślenie, że taka ławka jest dla wybranych. Łączna waga osób zasiadających na ławce nie może jednak przekroczyć 225 kg. Czyli Sakiewicz, Suski i Sasin siadając w trójkę na ławce, z trzaskiem by ją złamali.

Dalej dowiadujemy się, że siedząc na ławce należy trzymać się poręczy. Jak ma to zrobić osoba siedząca w środku – nie ujawniono. Na ławce patriotycznej nie wolno pić alkoholu, konsumować środków psychotropowych oraz palić tytoniu. No więc na ch*j to komu?

Czekając w kolejce do ławki patriotycznej (autor regulaminu zakłada, że takie kolejki będą) należy zachować dystans 1,5 m. Widziałem kolejkę po węgiel i cukier. W PRL-u były kolejki po wódkę, masło i mięso. Nawet w największej bidzie nie było jednak kolejek do ławek. Ale może za Jarka się zaczną?

Już sam ten regulamin powoduje, że każdy normalny człowiek chce się położyć na ławce ze śmiechu, ale to też jest zabronione, podobnie jak siadanie na oparciu ławki. Sporym zaniedbaniem jest fakt, że w regulaminie brakuje zapisów o zakazie uprawiania seksu na ławce oraz siadaniu na golasa.

Ławki dla Polaków

Osoby, które przykładają uwagę do szczegółów, mogłyby się doczepić także do braku informacji o zakazie kopulacji z kozą czy owcą na ławce, co wydaje się palącym problemem głównie na Podhalu.

Nic nie wiadomo o tym, aby był zakaz organizowania konferencji prasowych na ławce i należy się spodziewać, że już niebawem takowe tam licznie zaowocują.

Ludzi zasiadających na ławkach nazywamy ławnikami. Przyroda zna wiele odmian ławek. Są ławki parkowe, szkolne, ławki kościelne, ławy oskarżonych, ośle ławki i krótkie ławki. Są też ławy rezerwowych i ławki karne. W sprawie ławek PiS idzie zdecydowanie szeroką ławą.

wpadki koncerty telewizja Krzysztof Skiba Ławka patriotyczna instrukcja obsługi – felieton: (c) Krzysztof Skiba
Rysunek: Szczepan Sadurski (tym razem w formie szybkiego szkicu, bo prasa i tak nie puści)

Zobacz też:

Narodowy Fundusz Karykatur Sadurskiego karykatury na żywo karykaturzysta
> Satyryk jak premier. Obiecuje Polakom miliardy

> Dowcipy polityczne
> Kawały o politykach