Kołobrzeg atrakcje

Od wielu lat Kołobrzeg cieszy się bardzo dużą popularnością wśród nadmorskich kurortów. To miejscowość, którą na uzdrowiskowej mapie Polski doskonale znają osoby starsze. Jednak Kołobrzeg to nie tylko uzdrowisko dla seniorów. Coraz chętniej odwiedzają go całe rodziny

Zainteresowanie Kołobrzegiem wynika nie tylko z atutów uzdrowiskowych kurortu, ale również obecności przepięknych plaż, licznych restauracji, pełnych wygód hoteli takich, jak Aquarius Spa, Marine, Leda Spa, pensjonatów Dworek Morski czy Villa Park Maikuhle i bogatej oferty atrakcji turystycznych dostosowanych do wymagań wiekowych, finansowych i językowych turystów. Z roku na rok miasto się rozwija, inwestuje w drogi, zieleń miejską, organizuje liczne warsztaty i spotkania kulturalne. Robiąc ukłon w kierunku turystów, co sezon uzupełnia swoją ofertę atrakcji turystycznych, stając się miejscowością otwartą na rodzinny wypoczynek.

W Kołobrzegu powstało miejsce, które można dopisać do planu zwiedzania zaraz obok takich atrakcji, jak Latarnia Morska, przejażdżka pojazdem Summer Car po Starówce, rejs statkiem po morzu lub piracka przygoda w Reducie Solnej. To miejsce, to Muzeum 6D – Maszoperia.

Muzeum w Kołobrzegu

Muzeum powstało w hołdzie dla życia i pracy maszopskich społeczności, które kiedyś zamieszkiwały nadbałtyckie plaże. Jako jedyna tego typu atrakcja w Europie, świetnie przełamuje stereotyp muzeum jako miejsca kontemplacji sztuki pozbawionego możliwości twórczego i aktywnego poznawania ekspozycji. Dzięki licznym efektom specjalnym, zwiedzający mogą doświadczać ekspozycji wszystkimi zmysłami. W powietrzu unosi się zapach bryzy morskiej i aromat rumianych jabłek, szumowi morskich fal akompaniują mewy, a wiatr niesfornie targa włosy. Dzieciom z pewnością spodoba się łapanie baniek mydlanych, które fruwają w jednej z sal ekspozycyjnych.

W każdej sali znajdują się przedmioty typowe dla zawodu rybaka, takie jak sieci, wiosła, kotwice. Każdy może wcielić w rolę kapitana statku i zamaszyście zakręcić kołem sterowym, zerknąć przez bulaja i zadzwonić prawdziwym kutrowym dzwonem. W otoczeniu trójwymiarowych malowideł przeznaczonych do oglądania w okularach 3D rozbrzmiewa głos lektora, który w języku polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim snuje legendę o maszoperii, odczarowaniu rybackich sieci i pasowaniu na szypra.

Poza efektami specjalnymi, przedmiotami z epoki i panoramicznym obrazem, są jeszcze inne niespodzianki. Zarówno dzieci i dorosłych z pewnością zadziwi spotkanie z rybakiem w dość nietypowym miejscu i rozśmieszy ich własny wizerunek w „rozweselającym” lustrze rodem z beczki śmiechu.

kołobrzeskie molo Kołobrzeg atrakcje
Kołobrzeg atrakcje: kołobrzeskie molo

Spacer po Kołobrzegu

W tak dobrym humorze warto wybrać się na spacer z widokiem na morze lub na wycieczkę uliczkami pełnymi turystycznych atrakcji. Zarówno Bałtyk, jak i usytuowany u jego wybrzeży Kołobrzeg podziwiać można ze szczytu Latarni Morskiej. Wspaniałe widoki rekompensują wspinaczkę po schodach, a oddech, którego można zaczerpnąć na szczycie latarni utwierdza w przekonaniu, że w Kołobrzegu naprawdę można wspaniale wypocząć.

Plażę pozostawmy amatorom letniego leżakowania. W poszukiwaniu wrażeń wybierzmy się do miasta. Amatorzy pieszych wycieczek muszą zaopatrzyć się w wygodne buty, gdyż w Kołobrzegu czeka na nich sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia.

W poszukiwaniu spokoju, ale i dobrego jedzenia warto wybrać się na kołobrzeską promenadę, która jest wymarzonym miejscem na spacer. Wzdłuż promenady usiane są liczne knajpki i punkty gastronomiczne, gdzie aromatem kuszą ryby prosto z morza. To właśnie tutaj należy poszukać pamiątek z Kołobrzegu. W licznych sklepikach można kupić drobiazgi, które obok zdjęć i pocztówek będą miłym wspomnieniem z pobytu w tym nadbałtyckim mieście.

Molo, statki i rzeka Parsęta

Bliżej natury możemy poczuć się wchodząc na 220-metrowe molo, które ciągnie się w głąb morza. Na jego końcu przycumowane są statki, które zabierają turystów w rejsy wycieczkowe. Wśród morskich fal czeka nas wspaniała przygoda, pod warunkiem, że nie cierpimy na chorobę morską. Możemy też wybrać się w rejs łodzią flisacką po Parsęcie. To objęta programem Natura 2000, słynąca trocią dzika rzeka. Płynąc nią częściej niż ludzi spotkać można dzikie zwierzęta. Wspaniale jest uchwycić w obiektywie aparatu orła bielika, kanię rudą, zimorodka, wydrę, czy płową zwierzynę, która zza krzaka bacznym okiem obserwuje turystów. Bogactwa przyrody Parsęty wprost nie sposób wymienić.

Kołobrzeg atrakcje: Muzeum 6D – Maszoperia

Zobacz też:
> Atrakcje na event w Kołobrzegu: karykaturzysta
> Latarnie morskie ciekawostki