Karpacz, to górski kurort, który może się pochwalić zarówno korzystnym położeniem, jak i piękną okolicą. Co sprawia, że osoby stawiające na aktywny wypoczynek tak chętnie planują wczasy w rejonie Karpacza?

Karpacz w Karkonoszach  

Karpacz, to świetny punkt wypadowy w Karkonosze, a największą popularnością cieszą się tu szlaki prowadzące na Śnieżkę. To najwyższy szczyt w Czechach, a jednocześnie najwyższy szczyt w górach Karkonoszach. Zimą wczasy w Karpaczu są świetną opcją dla tych, którzy chcą poszaleć na nartach. Liczne trasy zjazdowe i biegowe sprawiają, że miłośnicy nart i aktywnego wypoczynku polubili Karpacz i jego okolice.

Świątynia Wang

Jednak Karpacz jest popularną destynacją nie tylko w zimie. Zwiedzanie miejscowości często zaczyna się od wizyty w Świątyni Wang – pięknej i dość tajemniczej budowli, która w Karkonosze trafiła z dalekiej Norwegii.

Ta ciekawa pamiątka z czasów średniowiecza zachwyca licznymi detalami i zdobieniami, dzięki którym możemy choć troszkę poznać kulturę Wikingów. Świątynia służy obecnie ewangelikom, o czym przypomina m.in. otaczający ją cmentarz. Kto wybierze się na krótki spacer, na terenie cmentarza zobaczy m.in. nagrobek Tadeusza Różewicza – poety, który został pochowany w pobliżu tej słynnej świątyni.

Atrakcje Karpacza

Dla tych, którzy Karpacz odwiedzają z dziećmi, nie lada gratką może być miejscowe Muzeum Zabawek oraz wystawa znana jako Karkonoskie Tajemnice. Warto też wybrać się do niewielkiego muzeum, w którym w ciekawy sposób przedstawiono historię turystyki w Karkonoszach.

Dziki Wodospad, Zapora na Łomnicy, skocznia narciarska oraz tętniący życiem deptak Karpacza, to kolejne miejsca, które warto zobaczyć w tym mieście. Nie lada gratką mogą się też okazać wycieczki po okolicy, w trakcie których można zajrzeć do Kowar lub zwiedzić malowniczy zamek Chojnik.

Karpacz, to piękna okolica i liczne atrakcje dla dużych i małych turystów. Atrakcje i dużo miejsc noclegowych powodują, że nie brakuje turystów chętnych na wypoczynek u stóp góry Śnieżki. 

Karpacz ciekawostki: (c) Satyryczny.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o Karpaczu