kabina prysznicowa lazienka kabiny prysznicowe
kabina prysznicowa lazienka kabiny prysznicowe
w

Jak usuwać kamień i osady mydła z kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe mają wiele zalet, takich jak oszczędność wody podczas kąpieli, jednak ich utrzymanie w czystości jest trudniejsze niż w przypadku wanny. Szklana obudowa rzuca się w oczy w łazience, dlatego należy regularnie ją czyścić, aby całe pomieszczenie wyglądało na zadbane. Czyszczenie z kamienia czy usuwanie osadu mydła po kąpieli jest prawdziwym wyzwaniem, jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać

Łazienka to wymagające miejsce, dlatego warto nauczyć się tego, jak utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Nie możemy zaniedbywać higieny i czystości, jeśli zależy nam na utrzymaniu estetyki i funkcjonalności pomieszczenia. Jak regularnie pielęgnować kabinę prysznicową?

Usuwanie kamienia i osadu mydła

Jeśli chodzi o usuwanie kamienia z kabiny prysznicowej, istnieje wiele różnych sposobów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Są to domowe sposoby, które cieszą się duża popularnością i skutecznością, dlatego tak wiele osób wykorzystuje je podczas sprzątania łazienki.

Wystarczy połączyć ocet i ciepłą wodę w proporcji 1:1, po czym najlepiej umieścić ten specyfik w butelce ze spryskiwaczem i równomiernie rozpylić na powierzchni kabiny. Po 10 minutach przetrzyj całość miękką ściereczką i spłucz ciepłą wodą, a wszystkie zabrudzenia powinny zniknąć.

Jeśli nie lubisz zapachu octu, możesz spróbować kwasku cytrynowego, który również miesza się z wodą, jednak w tym wypadku jest to proporcja dwie łyżki kwasku na 200 ml ciepłej wody. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie tolerują zapachu octu. Pamiętaj jednak, że kwasek cytrynowy może zostawić przebarwienia na marmurze, zatem stosuj tą mieszankę jedynie na szybę czy brodzik.

Domowe sposoby na pleśń

Jeśli nie będziesz odpowiednio pielęgnować drzwi, szyb, brodzika i zakamarków kabiny prysznicowej, w krótkim czasie może pojawić się pleśń. Jak temu zapobiec?

Warto wywietrzyć łazienkę i kabinę po każdym prysznicu, a jeśli pojawią się plamy pleśni, spróbuj użyć sody oczyszczonej i wody utlenionej. Nałóż sodę na pleśń i poczekaj 10 minut, a następnie szoruj brudne miejsca polewając je wodą utlenioną o stężeniu 3%. Nie spłukuj wody utlenionej, aby wykorzystać jej właściwości w pełni.

Jeśli domowe sposoby zawodzą, warto sięgnąć po gotowe preparaty do czyszczenia kabiny prysznicowej, aby utrzymać ją w czystości. Jeśli dostrzeżesz pleśń, należy zastosować odpowiednie preparaty grzybobójcze, aby nie dopuścić do jej rozprzestrzenienia się. Często w niewietrzonej łazience pojawia się również rdza, jeśli brodzik kabiny wykonany jest z metalu. W tym wypadku można wykorzystać gotowe preparaty lub coca-colę, która skutecznie usuwa rdzę, dzięki zawartości różnego rodzaju kwasów.

Codzienne użytkowanie kabiny prysznicowej

Oprócz regularnego czyszczenia kabiny, warto pamiętać o dobrych nawykach, które pomogą uniknąć zabrudzeń. Niektóre środki czystości mogą zmatowić ściany kabiny. Dlatego warto wybierać odpowiednie produkty i najlepiej kierować się poleceniem znajomych zorientowanych w temacie. Zamiast szorstkich gąbek, używaj ścierek z mikrofibry, a inwestycja w specjalny ściągacz z gumy pozwoli szybko pozbyć się wody z szyby.

Spłukiwanie kabiny po każdym prysznicu jest najlepszym sposobem na utrzymanie jej w czystości, co należy robić ciepłą wodą. Każdorazowo po wzięciu prysznicu, należy również otworzyć drzwi łazienki, jeśli jest w niej okno. Świeże powietrze sprawi, że pomieszczenie szybciej wyschnie i zmniejszy się wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki temu unikniesz pojawienia się rdzy i pleśni.

Kabiny prysznicowe: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Ciekawostki o papierosach
>

Napisane przez Sadurski

Satyryczny.com, to portal wielotematyczny, istniejący od 2004 roku. Publikujemy artykuły na równe tematy. Mamy takie kategorie, jak m.in.: Zdrowie, Dom i Ogród, Motoryzacja, Podróże, Praca, Sport, Zwierzęta, Dziecko, Kobieta, Mężczyzna, Polska. Zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu.

male mieszkanie w bloku

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

migdaly ciekawostki maka migdalowa

Mąka migdałowa – co to takiego?