Kim jest Jusup Terelia? Jaką przyszłość wieszczy Rosji?

Jusup Terelia. Przepowiednie dla Rosji

Swojego czasu głośne stało się to, co mówił o swoim objawieniu Jusup Terelia. Kto to taki? Ukrainiec, katolik, który część życia spędził w rosyjskim gułagu. Przyjmijmy, że ktoś taki żył lub wciąż żyje i nie jest postacią fikcyjną. Jeśli mu wierzyć, gdy siedział za kratami, doświadczył objawienia. Co potem mówił?

Mówił, że ZSRR przestanie istnieć. Jak wiemy, Związek Radziecki rozpadł się w latach 1988-1991 i od tego czasu Putin twierdzi, że było to największe nieszczęście w historii państwa. On teraz chce przywrócić blask wcześniejszego imprerium.

Jusup Terelia mówił, że Rosja stanie się dyktaturą, a na jej czele stanie mężczyzna o imieniu Władimir. Najpierw wywoła wielki ogień na południu Rosji (może będzie to następstwo obecnej inwazji w Ukrainie?). Dalej jest jeszcze ciekawiej. Władimir ma potem sprawić, że wojna ogarnie Izreal. Jusup Terelia zobaczył potem w płomieniach całą Rosję oraz Chiny.

Czy wierzyć w przepowiednie?

Fantazja? Bzdury? A czy 10 lat temu ktoś przewidział, że tzw. Państwo Islamskie dopuści się straszliwych, morderczych działań w północnej Afryce? Czy 3 lata temu ktokolwiek sądził, że cały świat obejmie pandemia koronawirusa, który pochłonie miliony ofiar? Wreszcie, czy ktoś brał po uwagę, że pod koniec lutego 2022 w Europie wybuchnie pełnowymiarowa wojna (chodzi o Ukrainę), a w Polsce schroni się ponad milion uchodźców?

Opisane wyżej trzy przykłady pokazują, że nawet najbardziej szalone wizje mogą się urzeczywistnić. Tego, kto mówi że coś strasznego się wydarzy – lekceważymy i stukamy się palcem w czoło. Gdy do niespodziewanego, jeszcze przed chwilą niewiarygodnego wydarzenia dochodzi – nie wierzymy, że co tego mogło w ogóle dojść. Ponieważ świat (szczególnie w ostatnim czasie) potrafi nas wszystkich zaskakiwać – nie mówmy z góry, że coś jest niemożliwe.

Jusup Terelia (c): Satyryczny.com

Zobacz też:
> Przepowiednie dla Rosji
> Ciekawostki o Putinie
> Czy Putin to antychryst?