Widoczne plamki po użyciu samoopalacza zdarzają się większości z nas. Czy można je zmyć? Tak, choć zadanie to nie należy do najprostszych. Jedno jest pewne – nie zrobimy tego skutecznie w kilka minut. Należy czynność powtórzyć co najmniej kilka razy. Mimo wszystko dla wielu osób jest to i tak dobra wiadomość. Zatem, jak zmyć samoopalacz?

Pierwszym sposobem, na który większości z nas może sobie pozwolić, to peeling gruboziarnisty. Można go kupić w drogerii lub zrobić samodzielnie w domu. Najlepszą opcją będzie peeling cukrowy. A ten należy nałożyć głównie na miejsca, gdzie pojawiły się przebarwienia. Następnie należy masować owe miejsca przez kilka minut.

Jeśli nie jesteś przekonana do peelingu i dodatkowo zastanawiasz się, jak szybko zmyć samoopalacz, to z prawdopodobnie w domu masz wodę utlenioną, dzięki której również pozbędziesz się niechcianych plam na ciele. Wystarczy, że namoczysz wacik i przetrzesz przebarwione miejsca. Ową czynność też należy powtórzyć kilkukrotnie.

Obawiając się silnego działania wody utlenionej, możesz wybrać trzeci sposób – sok z cytryny, który działa nieco delikatniej. Jednocześnie należy wiedzieć, że pomaga on jedynie w przypadku niewielkich plam od samoopalacza.

Poszukując rozwiązania, warto zainwestować w rękawice do zmywania samoopalacza. Ich koszt wynosi ok. 30 złotych. Co możemy dzięki nim zyskać? Poza pozbyciem się niechcianych plam, rękawice działają peelingująco i złuszczająco.

Ostatnim, piątym sposobem, jest wykorzystanie specjalnych kosmetyków. To dla większości ostateczność. Stąd też, jeśli powyższe, właściwie domowe sposoby na pozbycie się samoopalacza nie poskutkują, warto skorzystać z chociażby pianek, które skutecznie usuwają zbyt ciemne plamki na ciele. Owe specyfiki należy nakładać na czystą i suchą skórę. Po kilku minutach powinnaś pozbyć się problemu.

Reasumując, plamki na ciele po użyciu samoopalacza to dość częsty problem. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na ich usunięcie. Do twojej dyspozycji są domowe sposoby na zmycie samoopalacza oraz gotowe produkty z drogerii.

Jak zmyć samoopalacz: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Ciekawostki o szamponach
> Ciekawostki o ustach