Podpowiadamy, jak szybko się opalić. Oto kilka sprawdzonych trików na efektowną opaleniznę

Krótki urlop nie musi oznaczać braku opalenizny. Wręcz przeciwnie, jest to zadanie do wykonania. Warto jednak pamiętać o pewnych trikach, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się brązową opalenizną. Jak tego dokonać?

Przygotuj skórę na opalanie

Sposobów jest mnóstwo. Co ciekawe, niektóre z nich należy stosować jeszcze przed wyjściem na plażę. A mowa tu o suplementach. Dzięki nim możesz przygotować swoją skórę na opalanie. A co wybrać? Przede wszystkim te preparaty, które zawierają beta-karoten. W ich przypadku najważniejsze jest to, by zacząć je brać co najmniej 3-4 tygodnie wcześniej. Wszystko po to, by zaczęły działać.

Jeśli wolisz postawić na zdrowsze zamienniki, postaw na sok marchewkowy. Najlepiej własnej produkcji. Jeśli nie przepadasz za tym warzywem to pamiętaj, że beta-karoten jest też w wielu innych warzywach (żółtych i pomarańczowych) oraz w owocach.

Olejek marchewkowy na opaleniznę

Drugim sposobem na szybszą opaleniznę jest stosowanie już na wakacjach olejku marchewkowego. On również zawiera wspomniany już wyżej beta-karoten, dlatego znacząco poprawia kolor opalonej skóry. Jest ona nieco ciemniejsza i co najważniejsze – bardziej utrwalona.

Sam olejek należy stosować codziennie, najlepiej zaraz po powrocie z plaży. Dzięki niemu twoja skóra dodatkowo będzie lepiej nawilżona i zregenerowana.

okulary ciekawostki o okularach humor łysienie utrata włosów jak szybko się opalić
Jak szybko się opalić? Przeczytaj nasze wakacyjne porady na szybką opaleniznę

Piękna opalenizna podczas ruchu

Jeśli żaden z tych sposobów do Ciebie nie przemawia i nadal zastawiasz się, jak szybko się opalić, to być może skorzystasz z trzeciej porady. A jest nią ruch. To idealne wyjście dla osób, które lubią tzw. rozwiązania 2w1. W końcu granie na plaży w siatkówkę czy chociażby budowanie zamków z piasków, to nie tylko możliwość udoskonalenia swojej sylwetki, ale również piękna opalenizna.

Wiele osób decyduje się na tę opcję z jednej ważnej przyczyny – w ruchu opalamy się równomiernie.

Podsumowując, istnieje kilka skutecznych sposobów na szybkie opalanie. Jednocześnie należy pamiętać, by nie przebywać na słońcu dłużej niż 2-3 godziny dziennie. Zastosuj sprawdzoną taktykę: częściej i krócej. Nawet wtedy, kiedy twój urlop jest naprawdę krótki. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się piękną i brązową opalenizną na dłużej.

Jak szybko się opalić: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Historia kostiumu kąpielowego
>