Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad odchudzaniem, zapewne szukałaś porad w internecie na temat tego, jak schudnąć. To nie jest dobrym pomysłem, ponieważ na wielu stronach i forach znajdują się mity, przez które można nabawić się problemów zdrowotnych. Jednym z nich jest stosowanie “diety” 1000 czy 1200 kcal, które według mnie nie powinny być nazywane dietami. Tak mała ilość kalorii nie wystarcza nawet na podtrzymanie podstawowych funkcji, co jest zwykłym głodzeniem się

Aby skuteczne i szybkie odchudzanie było możliwe, należy przestrzegać kilku prostych zasad, które sprawiają, że jesteś w stanie uniknąć efektu jojo po zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie uchronisz masę mięśniową przed rozpadem. Jeśli chcesz zapobiec wystąpieniu efektu jojo po zakończeniu odchudzania, będziesz musiała na nowo obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne – biorąc pod uwagę wagę jaką będziesz mieć po zakończeniu całego procesu, a także dalej liczyć kalorie przez kolejnych kilka miesięcy.

W tym czasie nie możesz zapominać o regularnym wykonywaniu ćwiczeń siłowych, dzięki którym rozbudujesz swoje mięśnie. To pozytywnie wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu, ale przede wszystkim przyspieszy metabolizm. Im więcej masy mięśniowej posiadasz, tym więcej kalorii spalasz w ciągu dnia. Mięśnie muszą być odpowiednio odżywione, co wiąże się z wydatkiem energetycznym.

Nie możesz zapominać również o tym, że do rozbudowywania mięśni ciało potrzebuje większej ilości kalorii. Także białka, dzięki czemu będziesz w stanie jeść więcej, bez ryzyka powrotu do wagi sprzed odchudzania. Jednak kluczowym warunkiem jest to, że regularnie będziesz ćwiczyć, pamiętając o stałym progresie.

Jak widzisz, szybkie i skuteczne odchudzanie jest możliwe, o ile będziesz stosowała się do zasad, takich jak liczenie kalorii podczas odchudzania, a także po nim, oraz regularnie będziesz ćwiczyła, skupiając się na budowaniu masy mięśniowej.

Jak schudnąć: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Jak spać, żeby się wyspać
> Japońska dieta wodna