Informacje Ciekawostki na różne tematy. Interesujące fakty z życia

Irygatory dentystyczne coraz popularniejsze

Irygatory dentystyczne pojawiły się na rynku wiele lat temu. Początkowo nie cieszyły się wśród konsumentów dużą popularnością. Ze względu na spore gabaryty, stanowiły głównie wyposażenie gabinetów dentystycznych. W ostatnich latach to się zmieniło. Wzrosła świadomość konieczności dbania o higienę jamy ustnej, i te urządzenia są kupowane coraz częściej. Warto wiedzieć, że zbiornik irygatora należy wypełniać wyłącznie wodą. Wlewanie do niego płynów do płukania może prowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Makau – raj podatkowy i stolica hazardu

Na Makau nadal wciąż wpływ wywiera portugalska era kolonialna. Nie ma się co dziwić, gdyż Makau od XVI wieku aż do 1999 roku było zarządzane przez Portugalczyków. Makau, to przede wszystkim centrum finansowe, raj podatkowy i jedna ze światowych stolic hazardu. Jest tu około 40 kasyn, a blisko 60% dochodów rządu Makau pochodzi z hazardu.

Gdy kupujesz ekspres do kawy

Decydując się na zakup ekspresu do kawy, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Warto również sprawdzić, czy produkt ma opcję automatycznego czyszczenia. Warto wiedzieć, że jedną z ważniejszych cech ekspresów jest moc. Im większa – tym szybciej przebiega proces parzenia kawy. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj młynka do kawy, pojemność dzbanka oraz wielkość urządzenia.

Plastry antykoncepcyjne – za i przeciw

Skuteczność plastrów antykoncepcyjnych w dużej mierze zależy od ich prawidłowego użytkowania, w tym przechowywania. W celu zachowania wysokiego poziomu skuteczności tych plastrów, należy je trzymać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł wilgoci. Trzymając plastry łazience albo lodówce, doprowadzamy do szybkiej utraty ich właściwości. U niektórych kobiet plastry antykoncepcyjne mogą prowadzić do pojawienia się bólów brzucha i plamień. W takiej sytuacji należy się skontaktować z lekarzem ginekologiem.

interesujące fakty z życia ciekawostki informacje
Interesujące fakty z życia, informacje i ciekawostki

Zakłady bukmacherskie – co to takiego?

Zakłady bukmacherskie, to zawieranie umowy w formie zakładów wzajemnych pomiędzy bukmacherem a klientem. Polegają na przewidzeniu dokładnego wyniku, wytypowaniu zwycięzcy lub innego rodzaju zdarzeniach sportowych i nie tylko, które można obstawiać. Bukmacherzy, aby przyciągnąć jak największą ilość klientów, starają się wymyślać coraz to nowsze promocje bukmacherskie oraz bonusy bukmacherskie dla nowych i stałych obstawiających.

Interesujące fakty z życia: Jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego

Regres ubezpieczeniowy, to roszczenie zwrotne ubezpieczyciela lub Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza ono, że w pewnych okolicznościach instytucje te mają prawo zażądać od ciebie jako sprawcy szkody, zwrotu wypłaconego odszkodowania lub jego części. Jeśli chcesz uniknąć regresu ubezpieczeniowego, dbaj o to, aby twoje OC zawsze było aktualne.

Jeśli przewoźnik odwoła lub opóźni lot

Każdy, kto decyduje się na lot samolotem, powinien wiedzieć co zrobić w sytuacji, gdy lot nie będzie przebiegał zgodnie z planem. Odszkodowanie w pewnych sytuacjach pasażerowi się należy, jednak wiele linii lotniczych odmawia wypłaty. Chodzi o zadośćuczynienie za odwołany lub opóźniony lot, jeśli taka sytuacja miała miejsce z winy przewoźnika.

Interesujące fakty z życia: Satyryczny.com

Zobacz też:
> Ciekawostki dla dorosłych
>