Warszawska dzielnica Bemowo informacje. Mieszkania, imprezy, motoryzacja

Mieszkania nie tylko na Bemowie

Najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim w Warszawie oferuje Białołęka. Średnia cena w tej dzielnicy nieznacznie przekracza 6 tys. zł za mkw. W inwestycjach, które są w niej prowadzone powstają przede wszystkim mieszkania w standardzie podstawowym. W ostatnim roku ceny nowych mieszkań najbardziej wzrosły na Bemowie, Bielanach, Ochocie i Wilanowie. W tych dzielnicach stawki poskoczyły o 5-7 proc. Zmiana cen na rynku deweloperskim powiązana jest ściśle także z ewolucją struktury oferty mieszkaniowej.
(październik 2017)

Prawie jak Jackson na Bemowie

Turniej Intel Extreme Masters to wydarzenie o globalnej skali. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, to tyle ile zgromadził drugi co do wielkości koncert w Polsce – występ Michaela Jacksona w ramach HIStory World Tour na lotnisku Bemowo.
(luty 2016)

Warszawskie Targi Mieszkaniowe

Odwiedzający Warszawskie Targi Mieszkaniowe DOM 2015 mogą wybierać spośród 15 inwestycji, zlokalizowanych w 9 dzielnicach Warszawy. Obecnie realizowane projekty to m.in. Apartamenty Saska nad Jeziorem (Praga-Południe), Osiedle Saska (Praga-Południe), Osiedle Klasyków (Białołęka), Osiedle Wilno (Targówek), Żoliborz Artystyczny (Żoliborz), Osiedle Palladium (Tarchomin), Osiedle Przyjaciół (Bemowo), Osiedle Premium (Bemowo), Wille Lazurowa (Bemowo), Willa Lindego (Bielany), Osiedle pod Różami (Ochota), Osiedle Moderna (Targówek) oraz na warszawskim Mokotowie: Studio Mokotów, Rezydencja Mokotów, Dom pod Zegarem.
(październik 2015)

Zagłębie biurowe w Warszawie

W okolicy ronda Dmowskiego powstaje jeden z największych obszarów biznesowych w mieście. Plan zagospodarowania tego obszaru przewiduje przyrost nawet miliona mkw. powierzchni biurowej w ciągu najbliższych kilku lat, podaje Nuvalu Polska. Silny wpływ na rozbudowę tego terenu ma trasa drugiej linii metra, która z centrum prowadzić ma przez Wolę na Bemowo.
(czerwiec 2015)

Samochody elektryczne na Bemowie

Najwięcej elektrycznych samochodów pojazdów zarejestrowanych jest na Mokotowie – 67. Na drugim miejscu jest Wola – 31 oraz Bemowo – 15 „elektryków”. Znacznie mniej aut zarejestrowano w Wesołej – 6, w Wilanowie – zaledwie 3. W Rembertowie jest tylko jeden pojazd elektryczny.
(kwiecień 2016)

Festyn Patriotyczny i Gmina Bemowo

Skoki ze spadochronem, pokaz akcji antyterrorystycznej, pokazy służb mundurowych, prezentacje statków powietrznych w locie i na ziemi – to tylko nieliczne z atrakcji jaki czekają na odwiedzających Festyn Patriotyczny „Tobie Ojczyzno”. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego, wraz ze współorganizatorami Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM, Centrum Usług Logistycznych, Miastem Stołecznym Warszawa oraz Gminą Bemowo przygotował urozmaicony program z niepowtarzalnymi i ciekawymi atrakcjami dla widzów w każdym wieku.
(czerwiec 2015)

Bemowo informacje w Satyryczny.com
Na zdjęciu: Wojskowa Akademia Techniczna na Bemowie. Foto: Hiuppo / cc by-sa 4.0

Zobacz też:
> Warszawa
>