Polskie hotele informacje o hotelach w Polsce. Kraków, Białystok, Sopot

Hotel ibis Kraków ma 10 lat

Położony w samym sercu Krakowa ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto świętuje w tym roku jubileusz dziesięciolecia. Od momentu otwarcia hotel przyjął blisko 1,3 miliona gości, wydał ponad milion posiłków i na trwałe wpisał się na turystyczną mapę miasta. Pięciopiętrowy ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto jest zlokalizowany tuż obok dworca PKS i PKP, przy ul. Pawiej. Oferuje gościom 302 przestronne i komfortowe pokoje, restaurację i bar, a także 4 sale konferencyjne.
(kwiecień 2022)

Hotel Mercure Białystok

Czterogwiazdkowy Mercure Białystok (ul. Hetmańska 46), to drugi w tym mieście hotel Accor, zlokalizowany w pobliżu centrum Białegostoku. Goście odwiedzający nowy obiekt mogą skorzystać z 92 pokoi. Wystrój nawiązuje do zieleni lasów widocznych w dekoracjach i na fototapetach ukazujących puszczę i rzekę Biebrzę. Jednak głównym elementem hotelowego wnętrza, który przykuje uwagę każdego gościa, jest figura żubra umieszczona nad stołem restauracyjnym – znak rozpoznawczy i symbol Podlasia.

Białystok, to stolica Podlasia, ulokowana w regionie zwanym Zielonymi Płucami Polski. Miasto jako pierwsze w Polsce zostało przyjęte przez Światową Organizację Zdrowia jako część międzynarodowego projektu Sieci Zdrowych Miast. Historyczne i geograficzne uwarunkowania sprawiły, że od zarania dziejów Białystok był miejscem stykania się wielu różnych kultur, wyznań i narodowości, których ślady widać na każdym kroku.
(kwiecień 2022)

> Hotele ciekawostki

Białystok ciekawostki hotele informacje o hotelach
W centrum Białegostoku. Informacje o hotelach w Polsce

Kraków. Leonardo Boutique Kraków Old Town

Grupa Leonardo Hotels Central Europe jest obecne w europejskim hotelarstwie od 15 lat. Do tej pory w Polsce były dwa obiekty: Leonardo Royal Warsaw i NYX Hotel Warsaw, położone w stolicy. Trzeci obiekt izraelskiej grupy Leonardo Hotels został otwarty 1 lutego 2022 roku w Krakowie i nazywa się Leonardo Boutique Kraków Old Town. To 85. hotel sieci w środkowej Europie.

Leonardo Boutique Kraków Old Town zlokalizowany jest w samym środku Starego Miasta, w niewielkiej odległości od Rynku Głównego, Kościoła Mariackiego, Sukiennic, a tym samym blisko głównych linii komunikacji miejskiej. Hotel oferuje 100 pokoi, w tym jedno i dwuosobowe, a także apartamenty biznesowe oraz pokoje dla rodzin z dziećmi.
(luty 2022)

Sopot. Rezydent Sopot MGallery

Prestiżowy Rezydent Sopot MGallery to miejsce znane każdemu mieszkańcowi i miłośnikowi Sopotu. Leży w samym sercu miasta, przy słynnym deptaku Bohaterów Monte Cassino, w bliskiej odległości od plaży i molo. Hotel jest utrzymany w historycznym stylu określanym jako „sopocka secesja”, z wieloma elementami eklektyzmu nawiązującymi do charakterystycznej architektury miejskich kamienic. Połączenie współczesnego designu z klasyczną architekturą i kameralną aranżacją wnętrz tworzy intymną przestrzeń, w której estetyka i spokój balansują z tętniącym życiem kurortem.
(grudzień 2021)

Informacje o hotelach w Satyryczny.com
Na górnym foto: Grand Hotel w Sopocie. Zdjęcia: (c) Sadurski.com.

Zobacz też:

> Hotele SPA w Polsce
> Ciekawostki o hotelach