Ile spacerów potrzebuje pies? Przeczytaj nasze informacje

Wyprowadzanie psa na spacery to jeden z podstawowych obowiązków właścicieli czworonogów, dlatego powinniśmy wiedzieć jakie potrzeby ma nasz pupil. Wśród osób posiadających psy, jest kilka sposobów rozwiązania tego tematu. Wiele zależy od tego gdzie mieszkasz. Mając dom z ogrodem, będziesz spędzać sporo czasu z psem we własnym ogrodzie. Wówczas twój pupil będzie potrzebował mniejszej ilości spacerów poza ogród. Jednak mieszkańcy bloków nie mają ogrodu, więc muszą częściej wychodzić z psem na spacery.

Zacznijmy od tego, że spacer to dla psa nie tylko możliwość załatwienia potrzeb fizjologicznych, ale również szansa na poznanie zapachów, spotkanie innych czworonogów oraz oznaczenie terenu. Powinno się wyprowadzać psa co około 5 godzin, co jest optymalnym czasem, w którym zwierzak nie powinien się męczyć. Pozostawienie psa na 8 godzin (bądź dłużej) bez możliwości spaceru, może być dla niego męczące, gdyż będzie zmuszony wstrzymywać się z załatwianiem swoich potrzeb.

Oczywiście w nocy zwierzak jest w stanie wytrzymać 8 godzin, a nawet dłużej, jednak w ciągu dnia kiedy jest aktywny, je i pije, będzie to trudniejsze. Jeśli pracujesz i nie masz możliwości wyprowadzania psa co około 5 godzin, warto od początku nauczyć go załatwiania się na maty bądź do kuwety. Dzięki temu pies nie będzie się męczył, a przy okazji nie załatwi się na łóżko czy inne miejsce, z którego trudno będzie usunąć mocz bądź odchody.

Większość posiadaczy psów wychodzi z pupilami na 3 spacery w ciągu dnia, co jest dobrym rozwiązaniem, jednak zdecydowanie lepiej jest zapewnić psu 4 wyjścia. Pamiętaj również, że pies może czasem mieć biegunkę bądź inne problemy trawienne i może domagać się spaceru w nocy. W takich sytuacjach warto wyjść z psem, gdy ten będzie dawał nam sygnał, np. poprzez skomlenie pod drzwiami wyjściowymi.

Ile spacerów potrzebuje pies: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:

> Psi fryzjer
> Rasy psów, zdjęcia
> Dowcipy o psach