Horrory ciekawostki

Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek filmowy. Jedni wolą komedie, inni filmy sensacyjne. Wśród kinomaniaków można również odszukać sporą grupę osób, które kochają horrory

Niektórzy wolą oglądać slashery, inni klasyczne horrory o zjawiskach nadprzyrodzonych. Bardzo popularne są również horrory o opętaniach i egzorcyzmach. Przeciwnicy tego gatunku nie rozumieją, jak można kochać horrory. Co sprawia, że są fani tego gatunku filmowego?

Badania naukowe dowodzą, że oglądanie horrorów sprzyja duchowemu oczyszczeniu. Horrory pomagają nam radzić sobie z trudnymi emocjami oraz skrywanymi lękami. Oglądając horror mamy również okazję rozładować skumulowane w nas napięcie.

Kolejny powód, dla którego ludzie oglądają horrory, jest dość prozaiczny. Dla wielu z nas horrory, to po prostu skarbnica rozrywki. Na przykład oglądanie ucieczki bohaterów przed seryjnym mordercą i zastanawianie się czy uda im się go zgubić, to świetna zabawa dla fanów gatunku. Klimatyczne zdjęcia oraz nastrojowa muzyka sprawiają, że oglądanie horroru, to prawdziwa uczta dla kinomana.

Horrory ciekawostki: (c) / Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Ciekawostki o Frankensteinie
> Transylwania,  zamek Draculi