Hipnoterapia – co to jest
Hipnoza, to inny stan umysłu, w którym ludzie mogą reagować zgodnie z czyimiś sugestiami. Omija świadomy mózg i uzyskuje bezpośredni dostęp do podświadomości. Kiedy osoba jest zahipnotyzowana, zaczyna postrzegać rzeczy w zupełnie inny sposób, a percepcja ta może być emocjonalna lub fizyczna. Niektórzy uważają, że aby zostać zahipnotyzowanym, trzeba najpierw uwierzyć w hipnozę, ale dla prawdziwego hipnoterapeuty nie jest to konieczne.
Spis treści:
Hipnoterapia – leczenie hipnozą
Zdolność hipnoterapii do leczenia niektórych chorób fizycznych zależy całkowicie od siły umysłu. Jeśli ktoś ma wtedy silną wiarę w siebie, jest całkiem możliwe, że hipnoterapia może jeszcze bardziej symulować myśli umysłu, a kondycja fizyczna może się poprawić, ale jeśli ktoś chce umrzeć, nikt nie może go uratować. Normalnie ludzie używają 5 procent całego swojego mózgu i te 5 procent to świadomy umysł, podczas gdy reszta (95 procent) to podświadomość, która kontroluje nasze wewnętrzne systemy, takie jak trawienie, przepływ krwi, regulacja hormonów, temperatura ciała i zarządzanie bólem i wiele innych.
Wszystkimi tymi funkcjami można manipulować za pomocą leków. Tymczasem hipnoterapia nie ma skutków ubocznych, ponieważ nie dodaje nic do organizmu.
Czy hipnoterapia działa
Kiedy ludzie wyrażają wolę poddania się sesji hipnoterapii, w ich umysłach pojawia się wiele pytań. Na przykład zapytają, czy zapamiętają sesję. Czy hipnoterapeuta może zmusić ich do robienia rzeczy, które on chce? Czy to jest niebezpieczne? Czy podczas sesji hipnoterapii będę całkowicie zagubiony?
Na wszystkie te pytania można odpowiedzieć już po przejściu sesji hipnoterapii. Aby kierować twoim umysłem, hipnoterapeuta nie musi znać dokładnych reakcji chemicznych zachodzących w twoim umyśle. Wystarczy, że uzyska dostęp do odpowiedniej części mózgu i zapisze odpowiednie informacje.
Do wszystkiego, co musisz zrobić, z twojej podświadomości przychodzi instrukcja. Na przykład kiedy przechodzisz z targu spożywczego, pewien zapach jedzenia zachęci cię do pójścia i zjedzenia, że teraz ta sugestia jedzenia po wąchaniu była podana przez podświadomość. Podobnie hipnoterapeuta może symulować twoją podświadomość, aby zareagowała na określoną chorobę lub jakiś zły nawyk, taki jak np. palenie papierosów.
Kiedy doświadczasz podniecenia seksualnego, nie możesz tego zrobić, dopóki nie pozbędziesz się seksualnego instynktu, który kazał ci się podniecić. Kiedy powód tej sugestii znika, podświadomość przestaje wydawać instrukcje.
Przykład pacjenta może bardzo jasno wyjaśnić całą tę procedurę. Do hipnoterapeuty przyszła kobieta ze strachem przed igłami i chciała oddać krew. Jednak gdy została wyluzowana do pobrania krwi, strach przed igłą był tak silny w jej umyśle, że jej podświadomość zatrzymała przepływ krwi w jej ramionach. Kiedy wyjaśniono jej, że są inne części jej ciała, które można leczyć w celu pobrania krwi, krew wróciła do jej ramion w ciągu 30 sekund. Nie była nawet w stanie hipnozy, a mimo to jej podświadomość zmieniała instrukcje. Podobnie możesz sprawić, że czyjaś podświadomość zmieni instrukcje i wyda bardziej właściwe i skuteczne instrukcje.
Zawód hipnoterapeuty
Ludzie mówią negatywnie o każdym zawodzie, a zawód hipnoterapeuty nie jest wyjątkiem. Jeśli uważnie przyjrzysz się tym negatywnym komentarzom, zobaczysz, że większość z nich pochodzi od osób niewykwalifikowanych i nieprofesjonalnych. Psychoterapeuta lub jakiś lekarz nie ma wystarczających kwalifikacji, aby wypowiadać się na temat hipnoterapii, ponieważ osoby te nie znają dokładnej techniki i metody hipnoterapii.
Każdy hipnoterapeuta używa innej percepcji. Może się zdarzyć, że hipnoterapeuci zadają podobne pytania i ich techniki mogą być podobne, ale każdy z nich stosuje inną taktykę i tylko on wie, jakie są ich intencje.
Ludzie, którzy obserwują hipnoterapię, będą ją obserwować swoim świadomym umysłem, podczas gdy świadomy umysł nie może właściwie zrozumieć i przeanalizować tej sytuacji, w wyniku czego rozwinie się u nich negatywne zdanie na temat hipnoterapii.
Nie każdego można zahipnotyzować
Są ludzie, których nie da się zahipnotyzować, ale są ku temu powody. Pierwszą z takich grup są małe dzieci poniżej w wieku do 6 lat, ponieważ te dzieci mają małe słownictwo, a ich podświadomość nie jest zbyt żywa, aby można było do nich dotrzeć.
Druga grupa, to ludzie z niskim IQ. Wszystkich ludzi z IQ poniżej 70 nie da się zahipnotyzować. Trzecia grupa ludzi to ci, którzy cierpią na schizofrenię i tych ludzi można zahipnotyzować tylko wtedy, gdy nie wiedzą, że są zahipnotyzowani, A jeśli wiedzą, to mogą bardzo skutecznie stawić opór i nie dać się zahipnotywować.
Hipnoterapia (c) Satyryczny.com / GT
Zobacz też:
> Ciekawostki o uzdrowiskach
>