Każdy właściciel psa z całą pewnością wie, jak ważna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja czworonoga. Groomer może z początku wydawać się nieznanym dla wielu osób słowem.

Czym jest grooming?

Groomer, to określenie psiego fryzjera (lub szerzej: fryzjera zwierząt). Pochodzi od słowa grooming, co oznacza kompleksową pielęgnację naszego pupila. Natomiast sam grooming to nic innego, jak kompleksowa pielęgnacja włosa.

Groomerzy dokładnie wiedzą, jak zadbać o konkretny rodzaj okrywy włosowej. Wiedzą kiedy i jakich narzędzi użyć. Przez lata doskonalili swoje umiejętności, aby dostosować i zapewnić odpowiednie podejście do każdego psa, który w zależności od rasy będzie miał różny gatunek włosa. Warto już od szczenięcych lat przyzwyczajać psa do tego typu zabiegów, aby uniknąć lęku z nim związanego. Zapewni to zwierzęciu duży komfort i mniej stresu w późniejszych latach.

Jak wybrać groomera – fryzjera zwierząt?

Na przestrzeni ostatnich lat grooming stał się bardzo popularny i wiele osób zdecydowało się na rozpoczęcie swojego biznesu w tej dziedzinie. Ze względu na duże zapotrzebowanie, możemy teraz znaleźć salon groomerski w zasadzie w każdym większym lub średnim mieście.

Oceny i opinie wystawione na internecie i portalach społecznościowych mogą również okazać się bardzo przydatne. Szczególnie w sytuacjach, gdy wybór jest duży. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie i sprawdzenie każdego groomera. Należy mieć pewność, że wykonana usługa będzie jak najwyższej jakości, a właściciel będzie mógł cieszyć się z pięknie i odpowiednio ufryzowanym czworonogiem. Jest to szczególnie istotne w przypadku niektórych ras. Źle dobrana pielęgnacja (na przykład zgolenie maszynką szaty) może nieodwracalnie zmienić włos, wpływając tym samym nie tylko na gorszy wygląd czworonoga, ale również na jego trudniejszą pielęgnację w przyszłości.

Groomer w Satyryczny.com / GT

Zobacz też: