Chciałbyś się dowiedzieć czegoś na temat Gdańska? Chcesz poznać oryginalne fakty, najlepsze ciekawostki i najciekawsze atrakcje tego miasta? Na naszym blogu turystycznym przeczytaj garść informacji o Gdańsku. Gdańsk atrakcje, miejsca warte odwiedzenia i sfotografowania, które należy odwiedzić

1. Z czego słynie Gdańsk. Z czym się kojarzy to miasto

Wszyscy znamy określenie Trójmiasto. To ośrodek miejski, w którego skład wchodzą trzy miasta: Gdynia, Sopot i największy w tej trójce – Gdańsk. Ten obszar metropolitalny jest zamieszkiwany przez ponad milion ludzi.

2. Gdańsk ciekawostki – czyli co warto wiedzieć o Gdańsku. Fakty na temat Gdańska, które należy wiedzieć

1 września 1939 roku o godzinie 4.45 wystrzały z pancernika „Schleswig-Holstein” skierowane w stronę Westerplatte rozpoczęły II wojnę światową. Westerplatte, to półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej.

Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk atrakcje ciekawostki
Muzeum II Wojny Światowej. Gdańsk atrakcje i ciekawostki

Jedna z najsłynniejszych budowli Gdańska, to położony nad rzeką Mołtawą dawny dźwig portowy i jedna z bram wodnych Gdańska. Jest to najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Wewnątrz tego zabytkowego budynku mieści się filia Narodowego Muzeum Morskiego.

> Ciekawostki o Gdańsku

3. Najciekawsze miejsca – największe turystyczne atrakcje Gdańska. Co warto zobaczyć – miejsca warte polecenia. Poradnik dla turystów. Zwiedzanie i wycieczki

Zabytkowa Fontanna Neptuna, której częścią jest słynny posąg Neptuna z trójzębem z ręce, to prawdopodobnie najczęściej fotografowane miejsce Gdańska i symbol tego miasta. Fontanna stoi na Długim Targu przed Dworem Artusa i została zbudowana w latach 1606-1663. Co ciekawe, już wcześniej w tym miejscu znajdowała się studnia, a potem radni Gdańska postanowili postawić tu reprezentacyjny obiekt.

> Z czego słynie Gdańsk

pomnik Neptuna fontanna z czego słynie Gdańsk atrakcje ciekawostki
Fontanna i pomnik Neptuna. Gdańsk atrakcje i ciekawostki

4. Gdańsk atrakcje dla dzieci i rodzin. Darmowe atrakcje dla turystów

Wkrótce

5. Co zobaczyć i co robić, aby wyjazd do Gdańska był udany, a wrażenia z pobytu w tym mieście niezapomniane

Ratusz Głównego Miasta ul. Długa 46 ma strzelistą wieżę wysokości ponad 83 metry. Zbudowano go w XIV-XV wieku. Obecnie mieści się w min Muzeum Gdańska.

6. Gdańsk na weekend – krótki wypad. Gdańsk w pigułce

Wkrótce

7. Czy warto pojechać do Gdańska? Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Wkrótce

Uwaga. Ta strona jest w trakcie przygotowania i uzupełniania. Gdańsk atrakcje w Satyryczny.com. Zdjęcia: (c) Sadurski.com