Eventy centra handlowe

Oprócz bogatej oferty handlowej klienci centrów handlowych poszukują w obiektach rozrywki oraz sposobów spędzenia czasu wolnego. Zgodnie z tym trendem największe obiekty zarządzane przez Carrefour Polska przeznaczają swoje powierzchnie na różnorodne aktywności, zapewniając klientom pozazakupowe doświadczenia

Eventy organizowane na terenie centrów handlowych, to jedna z najczęstszych form spędzania czasu wolnego przez klientów tych obiektów. Potwierdzają to między innymi wyniki badań zaprezentowane przez Colliers International w raporcie pt. „Nadchodzi zmiana. Nowy wymiar rozrywki i rekreacji w centrach handlowych”. Zaraz po kinie i wizycie w punktach gastronomicznych, respondenci wskazywali właśnie różnorodne animacje. Nie dziwi więc fakt, że w galeriach handlowych w całej Polsce klienci zapraszani są na warsztaty, spotkania czy loterie. Carrefour Polska również dostrzega korzyści płynące z organizacji tego typu wydarzeń.

Wydarzenia w centrach handlowych

Eventy to nieodłączny element strategii naszych największych centrów handlowych. Organizowane przez nas wydarzenia skutkują wzrostem odwiedzalności obiektów średnio o 30 procent. W osiąganiu takich wyników kluczowy jest oczywiście dobór atrakcji. Aby event był efektywny, a więc przełożył się na wyniki galerii, musi przede wszystkim odpowiadać na oczekiwania lokalnej społeczności – mówi Ewa Karska, Dyrektor Działu Galerii Handlowych w Carrefour Polska.

Specjaliści ds. marketingu w dziale Galerii Handlowych Carrefour Polska doskonale znają obiekty zarządzane przez sieć oraz potrzeby ich klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz bieżącej analizie trendów wiedzą, jakie animacje sprawdzą się w obiektach, a jakie nie przyniosą oczekiwanych efektów. Ponieważ obiekty Carrefour Polska to w większości lokalne, otwarte na rodziny z dziećmi galerie, wśród organizowanych wydarzeń przeważają te o charakterze prorodzinnym, jak np. cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci organizowany w gdańskiej Galerii Morena czy koncepty oparte na licencjach, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i ich opiekunów.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również sezonowe atrakcje przygotowane przez zarządcę obiektów, np. zloty food trucków, które już w zeszłym roku zjednały sobie fanów. W tym roku mobilne restauracje zawitały dwukrotnie do Galerii Grudziądzkiej (w czerwcu oraz na początku września), pojawią się również na parkingu Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie.

Celebrity marketing

– Uwagę klientów skutecznie przyciągają również działania z zakresu celebrity marketing. Na przykład spotkanie z Magdą Gessler, na które zaprosiliśmy klientów Galerii Gryf w Szczecinie, przełożyło się na wzrost odwiedzialności obiektu o 22 procent w stosunku do przeciętnej soboty – dodaje Ewa Karska.

Podobne wyniki zanotowano także w Galerii Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie w czerwcu br. odbył się event pt. „Plejada Gwiazd”. Gośćmi galerii byli popularna prezenterka telewizyjna Małgorzata Rozenek-Majdan oraz były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej – Radosław Majdan. Po raz pierwszy galerię zarządzaną przez Carrefour Polska odwiedziła również gwiazda social media – polski youtuber Stuu, czyli Stuart Burton. W spotkaniu uczestniczyło wielu młodych ludzi, którzy śledzą bijący rekordy popularności kanał.

Wyraźny wzrost wskaźnika footfall widać również podczas akcji prosprzedażowych organizowanych na terenie centrów handlowych Carrefour, szczególnie tych, w których do zdobycia są atrakcyjne nagrody. – Organizując akcje prosprzedażowe w naszych galeriach handlowych zawsze staramy się zaoferować atrakcyjne, praktyczne nagrody. Zwiększa to znacznie zainteresowanie klientów zabawą – dodaje Ewa Karska.

Eventy centra handlowe w Satyryczny.com / dostarczył: InfoWire.pl

Zobacz też: 
> Karykaturzysta na event
> Eventy ciekawostki
> Animacje – malowanie buziek dzieciom