Escape roomy

W naszym kraju zabawa w escape roomach stała się bardziej powszechna w okolicy 2016 roku. Rok później mogliśmy już korzystać z niemal tysiąca różnorodnych pokojów zagadek, by dziś niemal wszędzie. Nie tylko w dużych miastach, ale też i mniejszych turystycznych miejscowościach

Każdy region i każde miasto ma swoje escape roomy. W każdym województwie działa przynajmniej kilka firm specjalizujących się w organizacji tego typu zabaw, które na ogół w swoich ofertach posiadają nie jeden, nie dwa, ale więcej tajemniczych pomieszczeń. Duży wybór dla potencjalnych odwiedzających jest czymś dobrym, bo to on sprawia, że jesteśmy w stanie korzystać z escape roomów w każdej chwili i niemal w dowolnym miejscu.

Zachwyceni emocjonującą rozrywką polegającą na próbach wydostawania się z zamykanych pokojów, zaczynają odwiedzać escape roomy rozmieszczone w całej Polsce. Podobno niektórzy robią sobie wycieczki do innych miast, aby tylko spróbować pokonać rozgrywki o najwyższym poziomie trudności.

Istnieją nawet strony internetowe, które skupiają pokoje zagadek. Pokazują nam, gdzie możemy je znaleźć oraz je opisują. Warto z takich stron skorzystać przed dokonaniem rezerwacji w konkretnym pomieszczeniu. Na tych stronach sami gracze mogą recenzować i oceniać poszczególne pokoje, z których mieli już okazję skorzystać. Opnie są weryfikowane, więc należy przypuszczać, że umieszczone tam opinie są prawdziwe.

Skoro obecnie w Polsce jest wielu miłośników escape roomów, oznacza to, że ten typ gry potrafi uzależniać. Istnieją jednak uzależnienia pozytywne i pokój zagadek do nich należy. Nie ma nic złego w przyzwyczajeniu się do świetnej zabawy, która sprawia, że nasza codzienność staje się ciekawsza.

Escape roomy w Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Praca detektywa
>