Krótkie ciekawostki o Polsce, śmieszne ciekawostki polskie. Banki, handel i kury

Podglądanie ptaków przy pisuarze

Użytkownicy pisuarów w toalecie znajdującej się w miejskim ZOO w Łodzi stwierdzili, że są podglądani. Nad sufitem wisi szerokokątna kamera monitoringu, której nie umknie żaden ciekawy widok. Czyżby pracownicy łódzkiego ZOO szukali nowego gatunku ptaków?

Rozwiązanie zagadki nie ma nic wspólnego z podglądactwem. Kamerę zamontowano po tym, jak z toalety zaczęto wynosić mydło oraz części wyposażenia, włącznie z zamkami do drzwi. Tylko czy takie tłumaczenie uspokoi potencjalnych użytkowników męskiego kibelka w łódzkim ZOO?

Ciekawostki polskie. Terroryści z Częstochowy

Mieszkaniec Częstochowy miał wpłacić 21 złotych na konto urzędu miasta. Aby uniknąć dodatkowych opłat, zdecydował się osobiście pójść do ING Banku Śląskiego, w którym urząd miasta prowadzi rachunek. Gdy okazało się, że obywatel nie chce przy wpłacie okazać swojego dowodu osobistego, kasjer odmówił przyjęcia pieniędzy. Wtedy obywatel poprosił o pokazanie przepisów, które nakazują mu wylegitymowanie się. Okazało się, że w banku istnieje wewnętrzny przepis, powstały w związku z ustawą o praniu „brudnych pieniędzy” i finansowaniu terroryzmu.

W jaki sposób kwota 21 zł wpłacona na konto Urzędu Miasta w Częstochowie miałaby wesprzeć finansowo terrorystów, nie wyjaśniono. Może bank zakłada, że Urząd Miasta Częstochowy ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi? Nie wiemy też, czy podobne przepisy są w innych bankach. Jeśli tak – są idiotyczne.

Podrabiane jaja zielononóżek

Kury rasy zielononóżka stają się coraz bardziej modne. A ponieważ ich hodowla wymaga więcej „zachodu” i zielononóżki są mniej chętne do robienia jaj (150-170 jaj rocznie, zamiast 300-350 jaj kur innych ras), ich jaja kosztują kilka razy drożej.

Niedawno zbadano, czy sprzedawane w różnego rodzaju sklepach jaja faktycznie pochodzą od zielononóżek. Fachowcy orzekli, że wszystkie jaja zielononóżek w sprzedaży, są podróbami. Jajka innych kur, wycenione na 20-30 groszy za sztukę, sprzedawano za 1-1,30 zł za sztukę.

Ciekawostki polskie: (c) Szczepan Sadurski / Satyryczny.com

Uwaga. Teksty (wcześniej nigdy nie publikowane) pochodzą z 2011 roku. Dlatego podane wyżej ceny obecnie są nieaktualne.

Zobacz też:
> Naderwane banknoty od kasjera jako reszta
> Polskie produkty