Kiedy myślisz o serwisie YouTube, często kojarzysz go z filmami marnującymi czas, niegodnymi uwagi żartownisiami i słodkimi zwierzątkami. W serwisie YouTube jest jednak zakątek, który kryje w sobie bogactwo wiedzy i któremu przydałby się większy ruch. Jeśli więc chcesz uzupełnić swoją naukę o czas wolny od poczucia winy lub po prostu spalić kilka minut, zrób sobie przysługę i sprawdź te kanały YouTube. Nie tylko zapewnią Ci rozrywkę dzięki ciekawym i mądrym treściom, ale także pozwolą Ci myśleć i poszerzać wiedzę na różne tematy – od nauki po politykę i kwestie społeczne.

Kurzgesagt

Kurzgesagt oznacza po niemiecku „w pigułce”, co opisuje format i styl ich filmów. Tworzą treści, które wyjaśniają wiele tematów, takich jak ewolucja, czas, przestrzeń, energia, a nawet nasze istnienie w tym dziwnym wszechświecie. Zespół, który za tym wszystkim stoi, poświęca się nauce i chce, aby wyglądała ona pięknie i zabawnie. Bo tak naprawdę nauka jest piękna.

Filmy Kurzgesagt opierają się na najnowszych i pionierskich odkryciach naukowych, podzielonych na bardzo przystępne 5-10-minutowe filmy, których produkcja trwa średnio około 600 godzin. Godziny spędzone na badaniach, pisaniu, animowaniu, nagrywaniu, współpracy i przesyłaniu filmów, aby edukować Cię w zakresie nauk ścisłych.

CGP Grey

CGP Grey prowadzi Cię przez najbardziej praktyczne wyjaśnienia, dlaczego rzeczy są takie, jakie są, animowane z miłością za pomocą figurek patyczaków i opowiadane ckliwym tonem amerykańskiego nauczyciela z połowy lat trzydziestych. Dlaczego nie słyszy się więcej o Królu Watykanu? Jakie są najbardziej pomocne zasady dla władców? Dlaczego kawa jest najwspanialszym dodatkiem w historii!

Będziesz się zastanawiać, dlaczego „nie pomyślałeś o tym wcześniej w ten sposób”. Jeśli jednak żadna z tych rzeczy nie rzuciła Ci się w oczy, obejrzyj film „7 sposobów na maksymalizację nieszczęścia”. Choć brzmi to jak bezsensowny, a tym bardziej zupełnie niepomocny filmik, zawiera on jedne z najbardziej użytecznych codziennych porad dotyczących zwiększania szczęścia w życiu i zastanawiania się nad zachowaniami, które naprawdę zmaksymalizują Twoje nieszczęście.

Vsauce

Czy zastanawiałeś się kiedyś, która droga jest w dół? Czy reflektory działają przy prędkości nadświetlnej lub jak wygląda Ziemia? Cóż, Vsauce to miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na te bardzo powszechne, codzienne pytania. Vsauce zadaje pozornie głupie pytanie, a następnie udziela na nie odpowiedzi, omawiając fizykę, matematykę i naukę kryjącą się za tym pytaniem w zabawny i logicznie pouczający sposób.

Vsauce, to świetna eksploracja najbardziej dziwacznych i fascynujących, niezbadanych zagadnień z dziedziny fizyki, nauki, fizjologii i matematyki. Jeśli te tematy wcześniej cię odrzuciły, bo były zbyt trudne do zrozumienia, spróbuj jeszcze raz. To świat, który jest zbyt interesujący i zaginający umysł, by pozostać poza zasięgiem waszego świadomego myślenia.

Kanał naukowy

The Science Channel to wiodący na świecie naukowy kanał wideo, który powstał z prostą misją – uczynić naukę ekscytującą i przedstawić ją w kreatywny, zabawny, wciągający sposób, który pozostawia widzów z poczuciem ciekawości i chęcią dowiedzenia się więcej. Wszystkie filmy na kanale The Science Channel zawierają wysokiej jakości treści dotyczące kosmosu, wiodących badań naukowych, podstaw nauk o Ziemi i nie tylko.

Kanał zawiera setki filmów na temat nauki o zwierzętach, kosmosie, historii, inżynierii i żywności, które zapewnią Ci wielogodzinną edukację. Znajduje się tam również zaskakująca liczba filmów o piwie, ale z nauką… nauką o piwie! Dowiedz się, jak najszybciej schłodzić piwo, jak otworzyć piwo bez otwieracza do butelek oraz jakie są podobieństwa między piwem a bombą atomową.

BBC Earth

BBC Earth, to oficjalny kanał uwielbianego przez wszystkich Sir Davida Attenborough, na którym można znaleźć takie serie, jak Planeta Ziemia, Frozen Planet i Blue Planet II. Można tu również obejrzeć wspaniałe filmy dokumentalne o przyrodzie i dzikich zwierzętach, takie jak Life of Mammals (Życie ssaków) i klasyki, takie jak Planet Dinosaur (Planeta dinozaurów). Dramatyczna, rzadka i dzika przyroda nie może być bardziej ekscytująca niż ta! Świat jest niesamowitym miejscem, pełnym historii, piękna i cudów natury.

Odkryj oficjalny kanał YouTube BBC Earth i poznaj zwierzęta i dziką przyrodę swojej planety. Znajdziesz tu 50 lat zdumiewających, zabawnych, skłaniających do refleksji i edukacyjnych filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej.

Ciekawe kanały na YouTube – Wniosek

W serwisie Youtube można znaleźć wiele różnych zabawnych filmów. Na platformie znajdują się jednak również przydatne kanały, które pomagają się rozwijać i uczyć czegoś nowego. Włącz jeden z nich, a nie tylko będziesz się dobrze bawić, ale także zdobędziesz część przydatnych informacji.

1177 / 15.8.22 / out 22-8-23 / ciekawe kanały na YouTube

Zobacz też:
> TikTok co to jest
>