Całowanie dobre na odchudzanie!

Całowanie jest chyba jedną z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych. Choć nie jest tak intensywne jak seks, można liczyć na pozbycie się kalorii. Zbadano, że jednominutowy, intensywny pocałunek spala nawet 25 kcal. A od pocałunku do łóżka już tylko jeden krok, dlatego trening może przynieść nieoczekiwane efekty. Wyobraź sobie, ile energii zużyli rekordziści Guinnessa, którzy całowali się nieustannie przez 58 godzin, 35 minut i 58 sekund.

Szczęście bez recepty

Każdemu zdarzają się dni, gdy wszystko sprzysięga się przeciwko nam. Może wtedy brakować sił i chęci, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonego sposobu, który szybko i przyjemnie poprawi samopoczucie i doda energii. Całowanie uwalnia endorfiny, czyli hormony odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia. Co więcej, tego lekarstwa nie da się przedawkować, dlatego jego częste stosowanie z pewnością nikomu nie zaszkodzi.

Zamiast medycyny estetycznej

Całowanie pobudza do pracy aż 34 mięśnie twarzy. Niektórych z nich nie da się wykorzystać w żaden inny sposób. Regularne stosowanie tego przyjemnego ćwiczenia ujędrni skórę, zapobiegnie zapadaniu się policzków, spowolni powstawanie zmarszczek, w dodatku doskonale wpłynie na ukrwienie ust, co z pewnością wpłynie na ich doskonały kształt i kolor.

Wzmocnienie odporności

Może to nieco bardziej przyziemna rola pocałunku, ale w wyniku wymiany płynów, przekazujemy drugiej osobie nawet kilkadziesiąt tysięcy drobnoustrojów oraz setki bakterii. W ten sposób nasz organizm uodparnia się na ich działanie, a my możemy cieszyć się lepszym zdrowiem, bo zmniejsza się nasza podatność na różnego rodzaju infekcje. Rozszerzają się też naczynia krwionośne, co pomaga na zredukowanie zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego.

Całowanie na piękny uśmiech

Jak wiemy, próchnica, to wróg naszych zębów. Pocałunki powodują nadprodukcję śliny, która pomaga w walce z tą przypadłością. Ważne jest jednak, aby partner również dbał o swoją jamę ustną, bo równie łatwo poprzez wymianę płynów zarazić się odpowiedzialnymi za próchnicę bakteriami.

Życie będzie przyjemniejsze

Dopamina, która odpowiedzialna jest za dobre relacje z innymi ludźmi, chęci do działania i motywację, to efekt uboczny pocałunków. Jeśli chcesz czerpać ze swojego życia pełnymi garściami, z pewnością taka bliskość z drugą osobą skutecznie ci w tym pomoże. Regularne całowanie sprawi, że rzadziej będziesz odczuwać zmęczenie, ale chętniej zaangażujesz się w nowe przedsięwzięcia.

Całowanie w Satyryczny.com. News4Media, foto: iStock

Zobacz też:
> Karykaturzysta na wesele
> Ciekawostki o Walentynkach