Bangalore Indie

Bangalore, to kilkunastomilionowa aglomeracja w południowych Indiach. Co jest tu ciekawego do zobaczenia? Czy warto odwiedzić to indyjskie miasto?

Miasto Bangalore jest położone na południu stanu Karnataka. Jest centrum przemysłu technologicznego Indii. Słynie też ze swoich ogrodów (jest nazywane Miastem Ogrodów) oraz klubów nocnych. Są tu parki rozrywki, zabytkowe budynki. Przedstawiamy kilka ciekawych miejsc tego miasta

Filmowy park rozrywki

Innovative Film City znajduje się w Bidadi, 40 kilometrów od Bangalore. Na obszarze niemal 58 akrów króluje rozrywka dla całych rodzin, a miejsce wabi nie tylko turystów odwiedzających Bengaluru. To miasto filmowe jest podzielone na trzy części. Jest tu tyle atrakcji, że aby poznać choćby najciekawsze, trzeba zarezerwować co najmniej pół dnia.

Miasto filmowe wejście atrakcje park rozrywki
Bangalore Indie. Wejście do Miasta filmowego – parku rozrywki

Bazylika Mariacka

Jedną główną atrakcją Bangalore jest Bazylika Mariacka, zbudowana w 1882 roku. To jeden z najstarszych kościołów w Bangalore, przypominający każdemu epokę kolonialną. Wierni przybywają tu nie tylko z miasta i okolic, ale też z innych części kraju.

Świątynia ISKCON

Świątynia ta znajduje się w rejonie Rajajinagar w Bangalore. Jest jedną z najbardziej czczonych świątyń w Indiach i została poświęcona jest Krysznie. To miejsce kultu, ale również kompleks o charakterze kulturowym i społecznym. Jest jednym z cenionych destynacji turystycznych miasta.

miasto Bangalore Indie atrakcje ciekawostki
Vidhana Soudha. Miasto Bangalore Indie

Commercial Street – ulica handlowa

W Centralnej Dzielnicy Biznesowej Bengaluru położona jest Commercial Street. Jest tu mnóstwo sklepów i sklepików oraz galerii handlowych sprzedających szeroką gamę towarów, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Energetyczna atmosfera tego miejsca nie pozwoli nikomu wrócić stąd bez w pustyni rękoma.

Akwarium Bangalore

Drugie co do wielkości akwarium w Indiach akwarium znajduje się w Cubbon Park i cieszy się dużym zainteresowaniem. Zostało zbudowane w 1983 roku, jest tu mnóstwo gatunków egzotycznych ryb, także rekiny oraz egzotycznych roślin morskich. Akwarium, to oryginalny budynek w kształcie rombu i jest w nim ponad 80 zbiorników.

miasto Bangalore Indie atrakcje ciekawostki
Indyjskie miasto Bangalore oferuje też spacery po parkach

Ogrody Lumbini

Ten piękny ogród znajduje się w Bangalore, nad brzegiem jeziora Nagawara w Bangalore i jest poświęcony Buddzie. Mimo, że ogród Lumbini nie jest tak sławny jak inne parki w południowych Indiach, i tak jest ucztą dla oczu. To sprawia, że jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w mieście.
Są tu fontanny, posągi, rzadkie rośliny, także miejsca zabaw dla dzieci. Można wybrać się na przejażdżkę łodzią lub na długi spacer.

Bangalore Indie w Satyryczny.com

Zobacz też:
> Waranasi w Indiach
> Hawana, stolica Kuby