Smartfony i inne urządzenia mobilne stały się synonimem współczesnego życia. Dają nam dostęp do niezliczonej ilości aplikacji, w tym także pomagających w dbaniu o zdrowie. Smartfony są teraz wyposażone w różnorodne funkcje i technologie, które mogą pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Niezależnie od tego, czy śledzisz swój dzienny poziom aktywności, dostosowujesz dietę, ustawiasz przypomnienia o zarządzaniu lekami, sprawdzasz swój nastrój, czy cokolwiek innego związanego ze zdrowiem – aplikacje zdrowotne wspierają tych, którzy ich używają.

Niezależnie od tego, jak potężne są smartfony, ich efektywne wykorzystanie wymaga odpowiednich ustawień. Oczywiście jeśli chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw i jak najlepiej je wykorzystać dla swojego zdrowia. W tym artykule przyjrzymy się, jak używać smartfona aby aplikacja pomagały w dbaniu o twoje zdrowie.

Utrzymywanie aktywności fizycznej

Nikomu nie trzeba mówić, jak aktywność fizyczna jest potrzebna w codziennym życiu każdego z nas. Można nie mieć ochoty na ćwiczenia, ale wprowadzenie niewielkich zmian w stylu życia (na przykład wprowadzenie prostych ćwiczeń do codziennej rutyny), może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Niektóre aplikacje mają na celu motywowanie ludzi ćwiczeń poprzez dostarczanie wiadomości motywacyjnych i przypomnień. Niektóre aplikacje umożliwiają użytkownikom konfigurowanie spersonalizowanych planów ćwiczeń zgodnie z ich typem sylwetki. Podają też instrukcje niezbędne do wykonywania tych ćwiczeń (pompki, przysiady, podnoszenie ciężarów), w najbardziej efektywny sposób.

Kobieta podczas biegu. Mobilne aplikacje do biegania.
Mobilne aplikacje zdrowotne, to obecnie nasza codzienność

Prawidłowe odżywianie

Zapewnienie wystarczającej ilości składników odżywczych w diecie jest ważne dla zachowania zdrowia. Obecnie istnieje wiele aplikacji na smartfony, do śledzenia odżywiania, które pozwalają rejestrować spożywane produkty i ich zawartość kalorii, niezależnie od tego, czy pochodzą z posiłków w restauracji, czy z domowych potraw. To z kolei pomaga przestrzegać wszelkich przepisanych specjalnych diet.

Dodatkowo te aplikacje śledzą dane żywieniowe różnych produktów spożywczych, w zależności od preferencji użytkownika. Dzięki temu można wziąć pod uwagę różne potrzeby dietetyczne osób, które mogą wymagać surowszych ograniczeń dietetycznych ze względu na istniejące schorzenia.

Zarządzanie chorobami przewlekłymi

Stany chorobowe, takie jak cukrzyca, wymagają starannego planowania i monitorowania podczas leczenia lub opracowywania planu zgodnie z zaleceniami lekarza. Z biegiem czasu rozwinęło się wiele dobrze zaprojektowanych aplikacji mobilnych, które umożliwiają pacjentom cierpiącym na choroby przewlekłe śledzenie ważnych wskaźników ciała, takich jak ciśnienie krwi, poziom glukozy, oraz innych odczytów zleconych przez lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów zajmujących się ich opieką.

Istnieją aplikacje umożliwiające bezpośredni kontakt z pracownikami służby zdrowia, w zakresie niemal każdego aspektu leczenia chorób przewlekłych. Zapewniają aktualizacje dotyczące zabiegów, wykonywanych w ciągu ostatnich dni.

Ciśnieniomierz założony na ręku. Aplikacje mobilne do mierzenia tętna.
Ciśnieniomierz, to jedno. Dziś także mobilne aplikacje zdrowotne pomagają w codziennym życiu

Samopoczucie psychiczne

Nasze umysły cierpią, gdy nasze ciała stają się zmęczone lub chore z powodu złych nawyków żywieniowych lub braku snu. Podobnie, jak są obciążone stresem związanym z codziennym życiem, na przykład zmartwieniami wynikającymi ze spraw osobistych lub interpersonalnych. Rozpowszechnienie aplikacji mobilnych zaprojektowanych specjalnie, w celu wspomagania zdrowia psychicznego oferuje odrobinę komfortu / ulgi w szczególnie trudnych czasach. Jedna z aplikacji instruuje użytkowników w zakresie różnych technik oddychania, zmniejszając w ten sposób poziom stresu.

Aplikacje zdrowotne – podsumowanie

Smartfony są wyposażone w szereg funkcji, które pozwalają użytkownikom skuteczniej zarządzać swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym. Począwszy d śledzenia poziomu aktywności i spożycia kalorii, monitorowania parametrów witalnych ciała związanych z określonymi chorobami, takimi jak cukrzyca. Choć początkowo może wydawać się to zniechęcającym zadaniem, elementy technologii dostępne na wyciągnięcie ręki, zapewniają dobre sposoby wsparcia bez względu na to, jaka jest nasza obecna sytuacja zdrowotna.

Aplikacje zdrowotne: (c) Satyryczny.com

Zobacz też:
> Dowcipy o lekarzach