Wiosna. Co zrobić, aby się do niej przygotować?

wiosna ciekawostki pory roku

Wkrótce znów nadejdzie ten długo wyczekiwany czas i powitamy wiosnę. Pierwsze promienie Słońca łaskoczą nas w nos, temperatury powoli rosną, a na łąkach niepewnie kiełkują pierwsze kwiaty. Przeczytaj, jakie ekscytujące rzeczy sprawiają, że wiosna jest tak wyjątkowa.

Przygotuj się na wiosnę

Czy perspektywa wiosny przyspiesza bicie twojego serca? Po ciemnych, szarych zimowych dniach i chłodnej, mokrej prognozie pogody z ostatniego miesiąca, pierwsze promienie Słońca są mile widzianą ulgą. Dla niektórych zima, to czas szczególnej udręki, na szczęście kończą się czasy, kiedy chciałbyś ukryć się pod kołdrą w domu przez cały, zimny dzień.

Widzimy, jak powoli coraz wcześniej robi się widno, a pierwszy świergot ptaków ożywia nas na duchu i sprawia, że o poranku znacznie łatwiej nam wstać. Dzięki dużej ilości światła dziennego, większość ludzi na wiosnę czuje się bardziej żywa i energiczna. Nawet jeśli należysz do grupy porannych maruderów, na pewno ciepłe słońce ukoi twoje emocje. W końcu wiosna przyciąga nie tylko słoneczną pogodą, ale także kwitnącą przyrodą i mnóstwem szczęścia Nie chcesz tego przegapić.

Dziesięć powodów, by pokochać wiosnę

1. Dobry nastrój

Jesteśmy gotowi, aby wreszcie porzucić zimową chandrę i powitać wiosnę z otwartymi ramionami! Ćwicz na świeżym powietrzu, a pierwsze promienie Słońca ożywią duszę. Zrelaksowane uśmiechy na twarzach naszych sąsiadów i współpracowników również mówią wiele. Słoneczna pogoda po prostu wprawia w dobry nastrój!

2. Nastawienie na aktywność

Gdy wybudzi się z zimowego letargu wiosna, warto odkurzyć swój rower jest odkurzany i znów na niego wsiąść. Jazda rowerem po okolicy w wiosennych temperaturach i Słońcu, znakomicie uzupełnia nasze zapasy energii!

Abyś był naprawdę bezpieczny na drodze, powinieneś solidnie sprawdzić swój rower. Nie masz głowy do takich spraw? Specjalista może pomóc przywrócić sprawność roweru po długiej zimowej przerwie.

3. Zmiana garderoby

Masz dość grubych swetrów i zimowych kurtek? Wraz ze wzrostem temperatury pojawia się wreszcie możliwość wyciągnięcia z szafy wiosennych ubrań. Kwieciste wzory i jasne kolory od rana wprowadzą w dobry nastrój. Nadarza się też okazja, aby założyć nowe okulary. Od razu podpowiemy: zanim schowasz do szafy swoje zimowe ubrania, dokładnie wyczyść buty i kurtki. Wyrzuć ubrania, których nie nosiłeś od dłuższego czasu lub które są już w kiepskim stanie. Części garderoby których już nie nosisz, a które wciąż są w dobrym stanie, można wrzucić do pojemnika na odzież używaną.

4. Natura zamienia się w morze kolorów

Na wiosnę robi się kolorowo! Przebiśniegi niepewnie wysuwają głowy z ziemi, w ogrodach przed domkami kwitną tulipany i pierwiosnki, a hiacynty kąpią całe klomby w lśniącej purpurze. Z niecierpliwością czekamy na dodanie wiosennej kolorystyki do mieszkania, a kwiaty są na to najlepszym pomysłem. Uważaj na hiacynty: nie każdy lubi ich intensywnego zapachu.

wiosna ciekawostki pory roku
Wiosna – długo wyczekiwana pora roku

5. Pierwsze lody

Jeśli oczekiwanie na wiosnę jeszcze do Ciebie nie dotarło, powinieneś uważnie wysłuchać naszych kulinarnych argumentów. Lody z owocami, rożki lodowe, mrożona czekolada – tego po zimie wyczekują miłośnicy wyższych temperatur. Lody w ulubionej lodziarni smakują dwa razy lepiej, gdy po Słońce zimie zaczyna radować nasz wzrok.

6. Grillowanie

Czy jesteś entuzjastycznie nastawiony do obfitego menu z grilla? Wiosną można przypomnieć sobie o grillu i grillowaniu! Przygotowanie kilku kulinarnych przysmaków, najedzenie się do syta w domowym ogrodzie lub inauguracja sezonu grillowego z przyjaciółmi na trawniku w parku miejskim, jest znakomitym sposobem spędzania wolnego czasu na wiosnę.

7. Przerwa obiadowa na świeżym powietrzu

Dawno minęły czasy, kiedy nie chcielibyśmy postawić stopy za drzwiami! W przerwie na lunch można zażywać kąpieli słonecznych na świeżym powietrzu i tym samym naładować baterie na drugą połowę dnia. Pół godziny w ciepłym Słońcu pomaga zredukować stres i zmartwienia. Jeśli cały dzień siedzisz przy biurku, trochę ćwiczeń podczas przerwy na lunch pobudzi twoje krążenie. Ruszaj na świeże powietrze!

8. Piknik na wsi

Słoneczna wiosenna pogoda napawa nas zapałem do działania. Nie możemy się już doczekać, kiedy znajdziemy magiczne miejsce na wsi na kameralny piknik z naszymi bliskimi. Jeśli wspomniany wyżej pomysł na grillowanie w przydomowym ogródku lub parku jest niewystarczający, grilla wraz ze składnikami do grillowanych potraw ustaw z dala od miejskiego zgiełku.

9. Zadbaj o balkon

Wiosną przyroda budzi się do nowego życia. Nie możemy się doczekać, aby balkon znów był ładny, po okresie zimowym. Możesz śmiało zaplanować wiosenne porządki na balkonie. Stół i meble ogrodowe wymagają trochę pielęgnacji, zanim wiosną będą gotowe do ponownego użycia. Donice lub skrzynki na kwiaty kwitną teraz w cudownych blaskach kolorów i zapraszają na śniadanie na świeżym powietrzu. Dzięki wyższej temperaturze na wiosnę, możesz wyczarować przytulną atmosferę nawet w chłodne wiosenne wieczory.

10. Oczekiwanie na lato

Po wiośnie zawsze nadchodzi lato, a wraz z nim najbardziej słoneczne godziny w roku. Z niecierpliwością czekamy na okres wakacyjny i w wyobraźni już przenosimy się na piękne zagraniczne plaże.

Wiosna: (c) Satyryczny.com / GT

Zobacz też:
> Wiosna – ciekawostki o wiośnie
> Topienie Marzanny